ראשון | 26.05.24

שעה פריטים
All day
 
4pm
6pm
8pm
20:30
9pm
סגור
לתכנית החודשית
מנהיגות בזמן משבר
אנגלה מרקל – הבלתי צפויה
בימוי: תורסטן קרנר, מתיאס שמידט | 90 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

20:30 כיצד מתפקדים מנהיגים בעת משבר? מה תפקידם של מנהיגי מדינות בשעה כזו? מגפת הקורונה הפכה לסוג של אבן בוחן למנהיגוּת ונראה שבעקבותיה מספקות מנהיגוֹת כמו ג'סינדה ארדרן, צאי אינג-ווין ואנגלה מרקל ארכיטיפים חדשים למנהיגוּת נבונה במאה ה-21.  

פרופ׳ ניירי וודס, דיקנית מייסדת של בית הספר הנודע לממשל באוניברסיטת אוקספורד וחוקרת כלכלה גלובלית, וד"ר פיליפ רוסלר, סגן הקנצלרית ושר האוצר לשעבר של גרמניה, וכיום רופא ויועץ בריאות לממשלת וייטנאם, בשיחה עם דפנה מאור, עורכת כלכלה עולמית, TheMarker

לצפייה בשיחה>>>

21:15 שיחה של עורך "הארץ" אלוף בן עם עיתונאית "הארץ" נטע אחיטוב על התמורות במפת הכוחות העולמית. האם ארצות הברית מאבדת מכוחה, בעוד שסין דווקא מתחזקת? אחר אילו מדינות יהיה מעניין לעקוב בשנים הקרובות ומה יעצור את ההתדרדרות בכוחו של האיחוד האירופי?   

לצפייה בשיחה>>>

לצפייה בסרט לחצו על כפתור הפליי

הסרט יהיה זמין לצפייה למשך שבוע (עד ה-24.06 בשעה 20:30)

התוכנית תעלה באתרי הסינמטק, הארץ ומכון ון ליר בשעה הנקובה.

הצפייה חופשית.

 

גרמניה 2015 | 90 דקות| גרמנית, אנגלית | תרגום לעברית, אנגלית

בעשור וחצי של תהפוכות עולמיות, כשאירופה מתמודדת עם משברים כלכליים ופוליטיים, הצליחה אנגלה מרקל לחזק את יציבותה ושגשוגה של גרמניה, והפכה למנהיגה מעוררת הערכה בעידן של פופליזם. הסרט שלפנינו עוקב אחר עלייתה הפוליטית של מרקל, ממדענית צעירה במזרח גרמניה ועד ללשכת הקאנצלר. זהו דיוקן מעניין, עשיר בקטעי ארכיון וראיונות, דרכו אפשר ללמוד משהו על העוצמה השקטה של מרקל, על האופן שבו היא מכלכלת את צעדיה בין כוחות סותרים ויכולתה לנווט בין כוחות אלו כדי להשיג את מטרותיה.