סגור
לתכנית החודשית

קונצ'רטו לקולנוע 2019-2020

סדרת מפגשים לאוהבי קולנוע ומוסיקה
 
קונצ'רטו לקולנוע יכלול השנה 15 מפגשים שיתקיימו בימי שבת בבוקר בשעה 11:00
התוכנית כוללת קונצרט קצר, הרצאה וסרט באורך מלא.
כל מפגש יימשך בין שעתיים לשלוש, למעט מפגשים בהם יצוין אחרת.
בקונצרטים ובהרצאות ייקחו חלק מורים וסטודנטים של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים וכמו כן אומנים ומרצים אורחים.
 
מחירון:
כרטיס: 90 ₪ / פנסיונרים וחיילים: 70 ₪ / כרטיס ירושלמי: 80 ₪ / מנוי חופשי: 55 ₪ לאירוע
מנויי הסינמטק יכולים לרכוש כרטיסיה הכוללת כניסה חופשית לעשרה מאירועי הקונצ'רטו לקולנוע בתוספת מחיר של 290 ₪ על מחיר המנוי.
 
 
המימוש של הכרטיסייה הינו אישי ותקף לעונת 2019/20 בלבד.
• ניתן להזמין כרטיסים (מנויים ורכישה) החל מיום שישי שלפני כל קונצרט, לקונצרט הבא.
• לא יינתן החזר כספי ולא ניתן יהיה להחליף כרטיסים בגין הזמנות שלא נוצלו / בוטלו 24 שעות לפני מועד האירוע.
• לא תתאפשר כניסת קהל לאולם במהלך הקונצרט.
• למארגנים שמורה הזכות לשנות את סדר התוכניות ובמקרים חריגים, מסיבות טכניות, להחליף את הסרט בתאריך מסוים. כל השינויים מפורסמים בתחילת כל חודש בתכניית ובאתר הסינמטק.
שעות פתיחת הקופה: ימים א'- ה' 10:00 - 20:00 יום ו' 10:00 - 14:00

 

אליל הריקוד של הוליווד – תמיד בזמן

מחווה לפרד אסטר – במלאת 120 שנה להולדתו

האיש עם רגלי הזהב | פרד אסטר נותן את הטון

בימוי: איב ריו, פיליפ פושן

כיצד הרקדן המעופף ביותר בעולם, אי פעם, הצליח למשוך כל כך הרבה דורות? "פרד אסטר – האיש עם רגלי הזהב", הוא מחווה לאמן וסרט מרהיב המציג את ההיסטוריה האמנותית שלו, "פרד אסטר נותן את הטון" חוזר לשיתופי הפעולה הייחודיים שלו עם שלושה אמנים גדולים: ארווינג ברלין, ג'רום קרן וג'ורג' גרשווין.

 

ג'נט בייקר - האדם והאמן

קול המצו-סופרן על גווניו וגילומיו השונים בעולם האופרה. בנוכחות הבמאי ג'ון ברידקט. 

ג'נט בייקר – במילים שלה

בימוי: ג'ון ברידקט
| 90 דקות

הזמרת הקלסית הבריטית הגדולה דיים ג'נט בייקר מדברת באופן פתוח ורגשי מאי פעם על הקריירה שלה ועל חייה כיום. בין קטעים מתוך תפקידיה הגדולים על הבמה וכמו כן מהופעותיה באולמות הקונצרטים ובאולפני הקלטות היא מביטה אחורה על ההתרגשויות והקשיים בהופעות ציבוריות.

צריך שניים לטנגו...?

אסטור פיאצולה - עולמו המורכב, הרב-גוני, היצירתי והמחדש ביחסו לטנגו

פיאצולה, שנות הכריש

בימוי: דניאל רוזנפלד
| 93 דקות

נגן הבנדונאון והמלחין הארגנטינאי אסטור פיאצולה חולל מהפכה בטנגו. ה"טנגו נואבו" שלו, עם השפעותיו הקלסיות והג'אזיות, עשו אותו לדמות שנויה במחלוקת בארצו שלו, משום שהמהפכה שלו התנגשה במסורת. חומרים ייחודיים מהופעות רבות וסרטי משפחה אינטימיים משתלבים עם חומרי ארכיון כדי לצייר פורטרט חי של פיאצולה

.

קברט - כיצד מבטאים דקדנס והתפוררות חברתית במוסיקה?

המוסיקה של שנות ה-30 וה-40 בין המלחמות בגרמניה של רפובליקת ויימאר. המוסיקה של המלחינים היהודים ג'ון קאנדר וקורט וייל, מוסיקה שייצגה את ההתפוררות של תקופת הקברט, ונשארה דקדנטית עד ימינו.

קברט

בימוי: בוב פוסי
| 124 דקות

1931, ברלין לפני המלחמה, עיר מקלט להתנוונות מוסרית ואי-בהירות מינית. זמרת האופרה האמריקאית סאלי בולס נפגשת עם האקדמאי הבריטי בריאן רוברטס למרות המיניות המבולבלת של בריאן, השניים נעשים למאהבים, אלא שהופעתו של נער שעשועים עשיר מסבכת את שניהם. הסרט זכה בשמונה פרסי אוסקר  (1973).

באך ''אותנטי'' מול באך ''אישי'' - על סגנוניות ואינדיבידואליזם במוסיקה

האמן המבצע הוא גורם מתווך בין המלחין לבין הקהל. עד כמה עליו להיות נאמן לכוונות המלחין, וכיצד ביכולתו לדעת מהן? האם יש "נכון" ו-"לא נכון" בפרשנות מוסיקלית?

ז’ואו, המאסטרו

בימוי: מאורו לימה
| 117 דקות

סיפורו האמיתי של המוסיקאי המפורסם ז’ואו קרלוס מרטינס שעבר ילדות קשה כילד עם בעיות בריאותיות. יום אחד, הפסנתר נכנס לחייו ובמהלך השנים הופך לאחת מההבטחות הגדולות במוזיקה הקלאסית העולמית. ביוגרפיה מוסיקלית, שמתבוננת באהדה בפסנתרן המחונן, מילדותו הקשה ועד לרגעי השיא.

בוא רוח היוצר

על יצירה אירופאית יהודית בימי שקיעתה של תרבות המערב

גלות ומוסיקה

בימוי: ג'יימס מורדוך
| 83 דקות

לפני עלייתו של היטלר ב-1933, גרמניה היוותה את מרכז עולם המוסיקה. תוך חמש שנים, אלפי מוסיקאים ברחו מהמדינה, כשהשלטון הנאצי הידק את חוקי הגזע שלו ועיצב את דמותה התרבותית. הסרט חוקר את חייהם של חמישה מלחינים ואת הדרכים בהן הגלות עיצבה את זהותם ואת הקריירה שלהם.

אמנות הקול האריסטוקרטי: זמר הטנור אלפרדו קראוס

אמנותו של אלפרדו קראוס

בימוי: חוזה מונטס באקר
| 83 דקות

אלפרדו קראוס היה זמר טנור ספרדי מפורסם מהאיים הקנריים, אשר נודע ברחבי העולם כמאסטר הגדול של סגנון ה-"בל קנטו". סרט זה נוקט בגישה נועזת, שאינה חפה מביקורת לגבי עולם האופרה העכשווי, וכולל כמה שיאים מעונת 1993 במילאנו, וינה וניו-יורק, יחד עם חומרים מסדנת האמן של קראוס ברומא.

הטרובדורית הראשונה - על מפעל חייה של ג'ואן באאז

ג'ואן באאז: כמה מתוק הצליל

בימוי: מארי ווארטון
| 84 דקות

הסרט התיעודי הראשון המתעד את החיים הפרטיים והקריירה הציבורית של ג'ואן באאז, "כמה מתוק הצליל", בוחן את ההיסטוריה שלה כאמנית אולפן ומבצעת ואת המסע יוצא הדופן שלה כמצפונו של דור שלם. הסרט עשיר בחומרי ארכיון היסטוריים וצילומים שמעולם לא נראו לפני כן.

זמרת הסופרן אנה נטרבקו: דיווה במבט אישי

אנה הגדולה: החיים למען במת האופרה

בימוי: דימיטרי סאפון
| 50 דקות

סרט תיעודי על זמרת הסופרן הגדולה אנה נטרבקו. הקולנוען הרוסי דימיטרי סאפון מציג אותה בביתה ברוסיה ובניו יורק, ובדרכים כאשר היא מתכוננת להופעותיה. הסרט כולל גם ראיונות עם אנה עצמה, עם משפחתה, ועם דימיטרי חבורוסטובסקי, פיוטר בצאווה ורבים מתומכיה, כמו ואלרי גרגייב ופלסידו דומינגו.

ז'אק ברל – המשורר של הארץ השטוחה

בתכנית: הרצאה ושירים מהרפרטואר של ז'אק ברל

ז'אק ברל, השיגעון לחיים

בימוי: פיליפ קולי
| 115 דקות

פיליפ קוהלי יצר שחזור סוחף ומרתק של הזמר והיוצר הגדול, פלמי במוצאו ובנשמתו, שהתחיל את חייו כבורגני טוב והמשיך אותם כאמן ומבצע שהתפרסם בעולם כולו. הסרט מביא קטעי ארכיון מהפנטים וכן שורה של דוברים שהכירו וראו מקרוב את הפלא הזה.

בסינמטק
קונצ'רטו לקולנוע

האומץ, התשוקה והחדשנות של ריי צ'ארלס

קונצ'רטו לקולנוע: הרצאה, קונצרט וסרט

ריי

בימוי: טיילור האקפורד
| 152 דקות

ביוגרפיה קולנועית חכמה ויעילה המבוססת על החיים והקריירה של המוסיקאי האגדי ריי צ'ארלס – מאיבוד חוש הראייה בילדותו המוקדמת, לקריירה הנוסקת שלו בשנות החמישים והשישים, דרך הבעיות שלו לאור הגזענות, השימוש בסמים, מערכות היחסים הכושלות והרעיון שלו לשנות את המוסיקה על ידי שילוב "רית'ם אנד בלוז וגוספל.

פליקס מנדלסון: האמן המושלם - מקוון

פליקס מנדלסון נולד עם כישרון מוסיקלי שאיננו נופל מאלה של באך או מוצרט, למשפחה בעלת אמצעים בלתי נדלים. עם זאת, תהליך היצירה שלו הסתמך על ביקורת עצמית קשה ובלתי מתפשרת.

מנדלסון הלא-נודע

בימוי: אנג'לו פוזוליני
| 54 דקות

סרט תיעודי זה אודות פליקס מנדלסון מבוסס על המכתבים המקוריים של המלחין ואחותו פאני, יחד עם מספר תמונות מרגשות מהתקופה. באמצעות שילוב של מוסיקה ומילים, המומחים העכשוויים הגדולים ביותר למנדלסון מוליכים את הצופים דרך סיפור חייו המרתק והקריירה של המלחין. 

בסינמטק

בעקבות גיבורי הצ'לו

הצ'לו היה האחרון מכלי הקשת שזכה למעמד קאנוני. בכל תקופה קידמו אותו כמה מלחינים ומבצעים יוצאי דופן - מבאך ובוקריני ועד קזאלס ורוסטרופוביץ'

רוסטרופוביץ', קשת וחץ יורד

בימוי: ברונו מונסנז'ון
| 79 דקות

סיפור חייו של הצ'לן, הפסנתרן והמנצח, מסטיסלאב רוסטרופוביץ', אהבת האדם שבו ואהבת הקהל אליו. הסרט מביא קטעי ארכיון רבים, כולל קטעים מוסיקליים וראיונות, ומצייר דמות של מוסיקאי, שידע למצוא את מקומו בכל מקום בעולם

בסינמטק

שני צעדים לפני כולם

היצירתיות האינסופית של ג'רום רובינס, הכוריאוגרף-במאי ששינה את ברודווי

ג'רום רובינס: סיבה לרקוד

בימוי: ג'ודי קינברג
| 82 דקות

הסרט "ג'רום רובינס: סיבה לרקוד" חוקר את החיים והקריירה של ג'רום רובינס – הרקדן והכוריאוגרף אשר חולל מהפכה בעולם המחול ובברודוויי, בעבודותיו האגדיות "פנסי פרי", "ריקודים במפגש", "סיפור הפרברים" ו-"כנר על הגג". סרט זה, העשוי בקפידה, מציג קטעים מרתקים מתוך יומנים אישיים, תצלומי ארכיון וסרטונים מחזרות.

בסינמטק
סוף העונה

פאדו - השיר העממי בעטיפה אמנותית

סוף עונה 27

פאדו, הפסקול של פורטוגל

בימוי: רובן אלווז, כריסטוף פונסקה
| 84 דקות

פאדו הוא גורל, הוא תקווה, הוא חיים ומוות. פאדו זו לא סתם מוסיקה, כי אם חלק עמוק ממרקם החיים הפורטוגלי בליסבון. נדמה שהפאדו הוא הפסקול של חיי העיר, והוא הסיבה העיקרית לגאווה לאומית שניכרת במשתתפי הסרט המוסיקלי והיפה הזה, שמספר על הפאדו ומקומו בחיי פורטוגל.