סגור
לתכנית החודשית
פליקס מנדלסון: האמן המושלם
מנדלסון הלא-נודע
בימוי: אנג'לו פוזוליני | 54 דקות
16.05.20
11:00
שבת 16.05.20 11:00 סינמטק 1
2020-05-16 11:00:00 2020-05-16 14:00:00 Asia/Jerusalem פליקס מנדלסון: האמן המושלם <p>פליקס מנדלסון נולד עם כישרון מוסיקלי שאיננו נופל מאלה של באך או מוצרט, למשפחה בעלת אמצעים בלתי נדלים. עם זאת, תהליך היצירה שלו הסתמך על ביקורת עצמית קשה ובלתי מתפשרת.</p><p>מרצה: <strong>ד"ר רון רגב</strong></p><p>קונצרט בביצוע: <strong>רון רגב</strong> פסנתר, <strong>רועי שילוח</strong> כינור, <strong>מיכל קורמן</strong> צ'לו</p><p>בתכנית: <strong>פליקס מנדלסון</strong> -  "שירים ללא מילים" ויצירות נוספות לפסנתר פרי עטו; שלישיית הפסנתר אופ. 49.</p> Cinematheque Jerusalem Cinematheque

הקרנות נוספות של הסרט

פליקס מנדלסון נולד עם כישרון מוסיקלי שאיננו נופל מאלה של באך או מוצרט, למשפחה בעלת אמצעים בלתי נדלים. עם זאת, תהליך היצירה שלו הסתמך על ביקורת עצמית קשה ובלתי מתפשרת.

מרצה: ד"ר רון רגב

קונצרט בביצוע: רון רגב פסנתר, רועי שילוח כינור, מיכל קורמן צ'לו

בתכנית: פליקס מנדלסון -  "שירים ללא מילים" ויצירות נוספות לפסנתר פרי עטו; שלישיית הפסנתר אופ. 49.

איטליה 2009 | 54 דקות| איטלקית, גרמנית, אנגלית | תרגום לעברית, אנגלית

סרט תיעודי עדכני זה על אודות פליקס מנדלסון מבוסס על המכתבים המקוריים של המלחין ואחותו פאני, יחד עם מספר תמונות מרגשות מהתקופה. באמצעות שילוב של מוסיקה ומילים, המומחים העכשוויים הגדולים ביותר למנדלסון מוליכים את הצופים דרך סיפור חייו המרתק והקריירה של המלחין. הנושאים המגוונים בהם עוסק הסרט כוללים את חינוכו, זהותו הדתית והתרבותית, מסעו לאיטליה, הגילוי מחדש של באך, שנותיו בלייפציג, ההזנחה היחסית של המוסיקה שלו לאחר מותו, כניסתו מחדש לקאנון של המלחינים הרומנטיים הגדולים ביותר של גרמניה, והגילוי לאחרונה של עבודות רבות שטרם התפרסמו. הסרט מציג כמה מהמומחים הגדולים ביותר למנדלסון, כגון ריקרדו שאיי, סטיבן איסרליס, לאנג לאנג, קורט מאזור, אן-סופי מוטר, רוברטו פרוסדה וצ'ארלס רוזן.

שם באנגלית: