רביעי | 21.02.24

שעה פריטים
All day
 
4pm
6pm
18:00
18:00
9pm
21:00
סגור
לתכנית החודשית
ג'נט בייקר - האדם והאמן
ג'נט בייקר – במילים שלה
בימוי: ג'ון ברידקט | 90 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

קול המצו-סופרן על גווניו וגילומיו השונים בעולם האופרה 

מרצה: ד"ר צבי זמל

בנוכחות הבמאי ג'ון ברידקט

לאחר שתיים עשרה שנים ב-BBC, ג'ון ברידקט החל להפיק באופן עצמאי. הוא קולנוען וסופר זוכה פרסים, שמאחוריו למעלה מחמישים סרטים. בסדרה "קונצ'רטו לקולנוע" הייתה לנו ההזדמנות לצפות בסרטיו "רוסטרופוביץ' – הגאונות שבצ'לו", "אלגר – האיש מאחורי השפם", "נורייב: מרוסיה באהבה", "רקוויאם", ו-"יונאס קאופמן, טנור לדורות".

קונצרט בביצוע: קטיה סמניסטי מצו-סופרן, נעמי שדמי מצו-סופרן, צבי זמל פסנתר

בתכנית: גלוק - מתוך "אורפאו ואאורידיצ'ה": Deh placatevi con me; ויואלדי - דואט מתוך "המגניפיקאט": Esurientes; פרסל - "השמיעו את החצוצרות" מתוך "האודה לכבוד יום ההולדת של המלכה מרי"; לידר של שוברט, בריטן ועוד.

בריטניה 2019 | 90 דקות| אנגלית | תרגום לעברית

בסרט הדוקומנטרי הראשון עליה מזה 35 שנים, הזמרת הקלסית הבריטית הגדולה דיים ג'נט בייקר מדברת באופן פתוח ורגשי מאי פעם על הקריירה שלה ועל חייה כיום. בין קטעים מתוך תפקידיה הגדולים על הבמה (כגון "דידו", "מארי סטוארט", "יוליוס קיסר" ו-"אורפאוס"), וכמו כן מהופעותיה באולמות הקונצרטים ובאולפני הקלטות (ביצירות מאת הנדל, ברליוז, שוברט, אלגר, בריטן ומאהלר), היא מביטה אחורה על ההתרגשויות והקשיים בהופעות ציבוריות. היא נותנת גם רמזים מסקרנים בנוגע לשאלה שבראשם של מעריציה הרבים: האם היא עדיין שרה גם היום, בגיל 85?

בימוי: