ראשון | 14.07.24

פריטים
 
סגור
לתכנית החודשית

ימי קולנוע בווארי 2023

מיטב היצירה הבווארית התיעודית של השנים האחרונות

כרטיסים: 20 ₪ / מנויים: כניסה חופשית

 

אירוע פתיחה

ההקרנה בנוכחות הבמאית וכמה מגיבורי הסרט

קפה זליג

בימוי: טניה קמינגס
| 96 דקות

במינכן פועל שנים אחדות "קפה זליג" שמקבץ אליו את אחרוני ניצולי השואה שמתגוררים בעיר. כאן הם נפגשים כדי לצחוק ולחגוג ביחד את החגים, להתווכח ולהתדיין. כאן הם משתתקים לעתים לרגעי תוגה ואבל. כמה מהם, יחד עם ילדיהם, יוצאים למסע אל העבר ומדברים על הקושי שלהם לחזור לחיים דווקא בגרמניה.

ציידת משום מקום

בימוי: אלנה אלוורז לוץ
| 97 דקות

הלן בריטון היא יוצרת אוונגרד מקורית שמייצרת תכשיטים ופסלים מחומרים שהיא אוספת, ובשיטות עבודה ארטיזניות שהיא מחזירה לחיים בגרמניה. הסרט שלפנינו מתעד אותה בעבודתה, בנסיעותיה, בהקמת תערוכה. הוא מציג אמנית מבריקה ומפגש בין תרבויות ובין שיטות עבודה שכבר חלפו מן העולם לבין עיצוביים מקוריים ופורצי דרך.

יער הפרא

בימוי: ליסה אדר
| 89 דקות

הפארק הלאומי "יער באווריה", בצוותא עם "יער סומובה", הם שמורת היער הגדולה ביותר במרכז אירופה. ליסה אדר לוקחת אותנו למסע סביב השמורה הזו – הנסיבות שהובילו להכרזה על השמורה, המטיילים הקבועים שעבורם ביקור הוא ענין לגוף ולנפש גם יחד, והשיעור שהיער הזה יכול ללמד אותנו על התמודדות עם משברים אקולוגיים.

אנימה – השמלות של אבא שלי

בימוי: אולי דקר
| 95 דקות

אחרי מותו של אביה, נתנה לה אמא בירושה את קופסת הסוד שלו. תוכן הקופסה משנה את כל מה שאולי ידעה על אביה, על עצמה, על המשפחה ועל החברה שבתוכה חיו. מהסיפור המשפחתי הזה יוצרת אולי דקר סרט תיעודי מבריק, שנע בקלילות בין חומרי ארכיון, פרקים עכשוויים, וקטעי אנימציה.