שלישי | 18.06.24

שעה פריטים
All day
 
4pm
6pm
7pm
19:00
9pm
21:00
סגור
לתכנית החודשית

AniNation 2019

פסטיבל האנימציה הבינלאומי - ירושלים
ברוכים הבאים והבאות לפסטיבל AniNation - פסטיבל האנימציה הבינלאומי - ירושלים, במהדורתו הרביעית. חמישה ימים של מפגשים חד פעמיים עם סרטים, הרצאות, מסיבות, וסדנאות מיוחדות עבור קהל אוהבי האנימציה.
השנה רקמנו עבורכם תכנית עשירה ומגוונת עם למעלה מ-60 אירועי תוכן שונים: אנו זוכים לארח את אמן הסטופ מושן הארגנטינאי עטור הפרסים, חואן פאבלו זרמלה. את דורון מאיר, אמן הסטורי בורד הישראלי הפועל מקנדה ובפעם הראשונה- נציגות מאולפני פיקסאר- אנו גאים לארח את גיילין סוסמן, אנימטורית בכירה, מפיקה ויוצרת שעבדה בין היתר על שוברי הקופות "צעצוע של סיפור", "מפלצות בע"מ", "רטטוי" ורבים נוספים. אורחינו יעבירו סדנאות אמן, פתוחות לקהל הרחב.
השנה אנחנו גם חוגגים מספר ימי הולדת: 90 לנער הבלגי הנצחי - טין טין, ו-20 לספוג הים הנצחי לא פחות- בוב. אנחנו מזמינים אתכם לחגוג איתנו בתערוכות, הקרנות, סדנת דיבוב והרצאות מיוחדות לכבודם. מה עוד מצפה לכם? צ'ברושקה, בוג'ק הורסמן, "כרכרת הזהב", ספוקן וורד אנימציה, סרטי בכורה, הנפשה על קירות העיר, המשלב עיצוב ותנועה בטכנולוגיות מתקדמות. "שבת ינוקא" הוא יום המוקדש לילדים עם Gaming- סדנאות קוד לאנימציה ושפע סרטים, פינות יצירה ופעילות גרין סקרין ייחודית לפסטיבל. בנוסף, תוכלו למצוא במתחם הדיגיטל שלנו את מיטב סרטי מהשנה החולפת בשילוב יצירה למדפסות תלת מימד. עוד לא התעייפתם? יש עוד! אפטר-פארטי מושלם עם "קולקטיב VR התוהו" בבית אליאנס והופעת נעילה של רונה קינן עם ה"תלתליסטים" בסאבלט תלפיות.
כמו בכל סרט אנימציה טוב-שיתופי פעולה מוצלחים, הם המפתח: אנו גאים בתמיכת חברינו בארץ ובעולם ובשיתופי הפעולה המקצועיים ההולכים ומתרחבים: ראשית כל, סינמטק ירושלים והעומדים בראשו ד"ר נעה רגב ורוני מהדב-לוין, האקדמיה לאמנויות "בצלאל" והמחלקה לאמנויות המסך, איגוד מקצועות האנימציה, המכון הצ'כי, המכון הצרפתי, שגרירויות אוסטריה ובלגיה, קופרו - הקרן לשיווק סרטי תעודה ואנימציה, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, ניקולודיאון ישראל, מגדל דוד וחברים נוספים היוצרים את התלכיד הנקרא AniNation.
זהו שיאה השנתי של פעילות האנימציה הישראלית. פעילות שהתבססה זה מכבר על ידי המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים, יוזם הפסטיבל. חגיגות "הקפיצה המשולשת" המתקיימות לאורך השנה ומגיעות לשיאן בפסטיבל, הן מקור גאווה לתעשיית האנימציה ומהשנה נוספה להן חממת "הסצנה" של המיזם, לקולנוע ואנימציה, אשר מחזורה הראשון, יציג פיצ'ינג מקצועי, אליו גם אתם מוזמנים. 
אנו מאחלים לכם 5 ימים מלאי חוויות, ממיטב היצירה המקומית והבינלאומית, בירושלים!
חג אנימציה שמח.
תמי ברנשטיין,
מנהלת הפסטיבל והאוצרת האמנותית
 

Okko's Inn

הפונדק של אוקו

בימוי: קיטארו קוסאקה
| 94 דקות

אחרי שאיבדה את הוריה בתאונת דרכים, אוקו עוברת לגור עם סבתה בכפר. ביתה של סבתא הוא בית אירוח יפני מסורתי היושב על מעיינות בעלי כוחות ריפוי מיוחדים. באחד הימים, בעוד אוקו ממלאת את מטלותיה, היא מגלה כי בבית יש רוחות ידידותיות שרק היא מסוגלת לראות.

מרתון Go and Play

מיטב יוצרי משחקי הרשת והמובייל העצמאיים על במה אחת לערב אחד."הצצה נדירה אל תהליך יצירת ופיתוח משחקים מקוריים. ב-10 דקות יציג כל משתתף את המשחק, הפיתוח, הדילמות ותהליך ההפצה הייחודי. בסיום המפגש הקהל יוכל להתנסות במשחקים.

נציגת פיקסאר – גיילין סוסמן

בשבילי האנימציה ממקורות השראה ותחקירי הפרה-פרודקשן ועד להפקה הסופית. גיילין סוסמן, מאולפני פיקסאר, תקיים סדנת אמן בה היא תספר על יצירתה ופעילותה ותספק הצצה כאמנית יוצרת ומפיקת שוברי הקופות הגדולים, אל עולם האנימציה.

מדוע אנחנו מתמכרים למשחקים?

בהרצאה דורי אדר ינסה להסביר רציונלית מדוע אנחנו מתמכרים למשחקי מחשב, מה אפשר ללמוד על עצמינו מהטקטיקות הפסיכולוגיות בהן משתמשים משחקים כדי לשנות את התנהגותנו, ומה אפשר לעשות כדי להתמכר פחות. 

בונואל במבוך הצבים

בימוי: סלבדור סימו בוסום
| 77 דקות

לואיס בונואל, נותר חסר פרוטה לאחר פרסום סרטו השערורייתי "תור הזהב״. חברו הטוב, הפסל האנרכיסט, רמון אקין, זוכה בלוטו ושולח את שניהם להרים הנידחים של ספרד מולדתם כדי לצלם את הסרט הבא. מונע על ידי דחף אמנותי מטורף ורדוף על ידי זכרונות ילדותו, בונואל צריך להתעמת עם שאלות חיים ומוות שלו ושל מושאי סרטו.

Oh Willy | This Magnificent Cake

62 דקות

Oh Willy ווילי בן החמישים ומשהו, חוזר לקומונה הנטורליסטית בה בילה את ילדותו. כשאמו מתה, ווילי נותר לגמרי לבד. עצוב ומבולבל הוא בורח לטבע הפראי ומוצא שם נחמה ממקור לא שיגרתי | This Magnificent Cake, סרט מרהיב ביופיו ועושרו החזותי. עוסק בקולוניאליזם הבלגי באפריקה, בסוף המאה ה-19. הסרט מביא את סיפורן של 5 דמויות שונות, שכל אחת מהן מציגה צד אחר של הסיפור. היצירה עשויה בטכניקת סטופ מושן עם דמויות מצמר, רכות ומלאות הבעה, ותפאורה מושקעת ומפורטת ללא תקדים. 

דיאלוג ב-90 שניות

אירוע פיצ'ינג והצגת מקבץ סרטים בנושא "90 שניות של געגוע" בשיתוף קרן גשר לקולנוע רב תרבותי. הכניסה חופשית.

בוג'ק הורסמן - לדבר על הסוס השיכור שבחדר

מעוז דגני על סיפורו של בוג'ק הורסמן, כוכב-עבר שמבלה את ימיו בין סמים לאלכוהול לשנאה עצמית, הוא רצף בלתי פוסק של כאפות רגשיות מתובלות בבדיחות ויזואליות ומילוליות; כשהדמעות מגיעות, הצופה כבר לא יודע אם הוא בוכה מצחוק או מעצב.

לזכרו של ריצ'ארד ווילאמס

מי הפליל את רוג'ר ראביט

בימוי: רוברט זמקיס
| 104 דקות

סיפורו של אדי וליאנט, בלש פרטי שמאס בעולם המצוירים, עליו פעם הגן, לאחר שאחיו נרצח בידי דמות מצוירת. כאשר מפיק חשוב נרצח והחשד נופל על רוג'ר הארנב, אדי מתחיל לחקור את הפרשיה בעל כורחו ונכנס שנית לעולם המוזר של המצוירים ממנו ניסה להימנע כל השנים. 

מפגש אמן: חואן פאבלו זרמלה

זרמלה, כוכב סטופ מושן שנודע בהומור והיצירתיות בעבודותיו, יוצר סדרות מצליחות וסרטים קצרים, עטורי פרסים. בסדנת האמן, יספר זרמלה אודות מקורות ההשראה שלו, סרטיו הקצרים תהליכי העבודה הייחודיים לו, על סרטו הנוכחי ועל אהבתו לאנימציית סטופ מושן.

אוסף שטוטגרט 2019

מבחר מסרטי האנימציה הקצרים הטובים ביותר לשנת 2019 מפסטיבל סרטי האנימציה שטוטגרט, אחד מפסטיבלי האנימציה המובילים בעולם. 

הסנוניות של קאבול

בימוי: זאבו ברייטמן, אלאה גובה־מוולק
| 82 דקות

בקאבול של 1998, הנתונה תחת שלטון הטאליבן, אהבתם של שני צעירים פורחת. הרחובות מוכים סבל ואלימות, אבל השניים לא מאבדים תקווה ומייחלים לעתיד טוב יותר. אלא שיום אחד תאונה בלתי צפויה גורמת לחייהם לקבל תפנית בלתי הפיכה. יצירת אנימציה מרהיבה שהוקרנה בפסטיבל קאן.

סדנאות אורחי הפסטיבל

מיטב ההרצאות מפי דמויות מפתח בתעשייה הבינלאומית. ארבע הרצאות בזו אחר זו של מנהלים בכירים, זוכי פרסים, מעוררי השראה. 
האסופה תחל בהקדמה קצרה מאת זרמלה, ותסתיים בשאלות ותשובות מהקהל בסיום ההקרנה. 

אוסף זרמלה

| 90 דקות

אסופת סרטי חואן פאבלו זרמלה, תכנית קצרים משובחת ומצחיקה שנאצרה במיוחד עבורנו על ידי אורח הפסטיבל. מיטב סרטי זרמלה ברצף. סרטים קצרים, מלאי הומור ויצירתיות. הצצה אל פרקי אחת הסדרות המצליחות שלו והקרנה של סרטו עטור הפרסים, מועמד האוסקר.

סינג-אלונג

הצטרפו אלינו להקרנת סינג-אלונג חגיגית בה תוכלו לשיר ולרקוד עם סימבה, נלה, מופסה וחבריהם את השירים הבלתי נשכחים מהסרט האייקוני "מלך האריות". כרטיס: 10 ₪

מלך האריות

בימוי: רוג'ר אלרס, רוב מינקוף
| 88 דקות

סימבה, גור אריות חמוד ובנו של מופסה, אמור לרשת את אביו כמלך ממלכת התקווה. אולם לסקאר, דודו הערמומי, יש עבורו תוכניות אחרות. השירים האהובים שהולחנו ע"י אלטון ג'ון וטים רייס, הסיפור הקסום והדמויות הבלתי נשכחות, נראה אתכם יוצאים מהאולם מבלי לפזם שוב ושוב את "האקונה מטטה"...

כרטיס: 10 ₪

ארנסט וסלסטין

בימוי: בנג'מין רנה, סטפן אובייה, ונסן פאטר
| 80 דקות

סלסטין היא עכברה קטנה שגדלה בבית יתומים. היא אוהבת לצייר ומדי לילה היא מקשיבה, מלאת חרדה, לסיפורים על הדוב הגדול והרע שאוכל עכברים. בינתיים, בקוטג' שלו, הדוב ארנסט מתעורר משנת חורף והוא נורא נורא רעב. 

כרטיס: 10 ₪

פליימוביל

בימוי: לינו דיסלבו
| 98 דקות

כשמרלה מוצאת את אחיה הקטן צ'ארלי שהתגנב לתערוכה קסומה של פליימוביל, הם נשאבים יחד אל תוך המיצג המרכזי והופכים בן רגע לדמויות פליימוביל בעצמם! חוויה סוחפת של צחוק והרפתקאות.

הקדמה קצרה של האנימטור דורון מאיר, מיוצרי הסרט "החיים הסודיים של חיות המחמד". כרטיס: 10 ₪

החיים הסודיים של חיות המחמד 2

בימוי: כריס רנוד
| 86 דקות

מקס, כלב הטרייר החמוד, מתמודד עם כמה שינויים משמעותיים בחייו ובראשם התינוק החדש של הבעלים שלו קייטי. מקס כל כך דואג להגן על התינוק הקטן, עד כדי כך שהוא מפתח טיקים של חרדה. בעצת פסיכולוג הכלבים, המשפחה יוצאת לטיול "מרגיע" בחווה.

סדנת דיבוב - בוב ספוג

על המסך הגדול נגלה לכם את סודות הדיבוב ואפילו נקים אולפן הקלטות על הבמה. מתנדבים אמיצים יעלו לבמה וידבבו דמויות מתוך סדרות אנימציה אהובות, ענת ניב תהיה שם, לביים אחד אחת. 
כרטיס: 10 ₪

קסם של מפלצת

בימוי: ג'יל קולטון
| 95 דקות

כשחבורה עליזה של ילדים נתקלת במקרה בייטי, מפלצת השלג האגדית, שברח מחבורת המדענים שחטפו אותו, הם יוצאים למסע מופלא לאחד את הייצור הקסום עם משפחתו שגרה על הפסגה הגבוהה ביותר בכדור הארץ: הר האוורסט. 

כרטיס: 10 ₪

קסם של מפלצת

בימוי: ג'יל קולטון
| 95 דקות

כשחבורה עליזה של ילדים נתקלת במקרה בייטי, מפלצת השלג האגדית, שברח מחבורת המדענים שחטפו אותו, הם יוצאים למסע מופלא לאחד את הייצור הקסום עם משפחתו שגרה על הפסגה הגבוהה ביותר בכדור הארץ: הר האוורסט. 

אניפילם צ'כיה

אנימציה צ'כית עדכנית שנאצרה במיוחד עבורנו על ידי פאבל הוראצ'ק, מנהל התוכן של פסטיבל "אניפילם", טרבון. בתוכנית הפסטיבל תחרות בינלאומית המשקפת טרנדים ומגמות עכשוויות, נושאים מקוריים, רטרוספקטיבות ופוטג'ים וקטעי ארכיון.

יומולדת 90 לטין טין

דברי פתיחה ולאחר מכן הקומיקסאי והקריקטוריסט המוכר, אורי פינק, יספק הצצה מרתקת לעולמו של העיתונאי הבלגי הצעיר,ידידו, קפטן האדוק, הבלשים הלא יוצלחים - תומסון ותומפסון ופרופסור קאלקוּלוּס

טין טין - הליכת הירח

| 60 דקות

6 פרקים דוקומנטריים המשלבים דימויים בתנועה מתוך ספרי טין טין ובהם נפרש החזון היצירתי של הרג'ה, יוצרו המיתולוגי של טין טין וסנואי, כלבו, אשר הגיעו לירח, למשימת מחקר שנים לפני שכף רגלו של האסטרונאוט האמריקאי, ניל ארמסטרונג, דרכה עליו...