סגור
לתכנית החודשית

AniNation 2018

ברוכים הבאים לפסטיבל AniNation – פסטיבל האנימציה הבינלאומי – ירושלים.

הפסטיבל, שזאת לו השנה השלישית, הינו שיא שנתי של פעילות האנימציה הישראלית בירושלים ובכל הארץ. פעילות שהתבססה זה מכבר בעקבות פעילות המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים והמשרד לענייני ירושלים.

הפסטיבל יציג השנה את סרטי האנימציה הטובים מהעולם ומהארץ, יפגיש את הקהל עם מיטב היוצרים, תוך דגש על הכפלת הפעילות לקהל הרחב, הרחבת הפעילות המקצועית, ותוכנית ענפה ומגוונת למשפחות, הבאת תוכן חדשני ב-VR, זרקור על עולם ה-gaming המשלב עיצוב, תוכן וטכנולוגיה, פעילות במרחב העירוני, ושיתופי פעולה מסקרנים עם מוסדות שונים בעיר המעוניינים לקחת חלק בפסטיבל. זהו שילוש הפעילות המקצועית ליוצרים: “הקפיצה המשולשת” ו-AniMarket, שוק אנימציה ראשון מסוגו. שיתוף פעולה עם מחלקת אומנויות המסך בבצלאל, מפגשים וכיתות אמן עם עשרות אורחים בינלאומיים מובילים בשדה האנימציה.

חג שמח לכולנו!

חלק מפעילויות “צהריים מצוירים לכם” של פסטיבל AniNation בין 14:00־16:00. פינת יצירה וסרטים ב־10 ₪ לכל המשפחה

פלנטונים

| 30 דקות

אל תפספסו את הרפתקאות בס, פלור, סולינה וגלורי. אי שם בחלל נעה פלנטה המורכבת מארבעה עולמות: ‘תלולית הגעש’, ‘אוקיינוס השלולית’, ‘גינת הג’ונגל’ ו’ארמון החול’. בכל אחד מן העולמות חיה דמות אחרת. כל עולם וייצורים שונים לחלוטין מחבריהם. אך מאחר שהם חברים לפלנטה, יש להם הרבה במשותף.

מינימרקט הפאנל הקצר של שוק אנימרקט

קופרודוקציה – מה זה אומר באמת? פאנל עם ארבעה יוצרים נבחרים, בוגרי הפיצ’ינג בשוק אנימרקט הראשון, אשר יספרו על חוויית הקופרודוקציה והתהליך שהם והסרט עברו במהלך השנה האחרונה. כרטיס: 25 ₪.

GO & PLAY 2018 – מרתון מיטב משחקי האינדי של ישראל!

מיטב יוצרי משחקי הרשת והמובייל העצמאיים על במה אחת לערב אחד. הצצה נדירה אל תהליך יצירת ופיתוח משחקים מקוריים. כל משתתף את המשחק, הפיתוח, הדילמות ותהליך ההפצה הייחודי. בסיום המפגש הקהל יוכל להתנסות במשחקים. כרטיס: 25 ₪

בסטצלאל

לקט חגיגי של מבחר סרטי 2018 המצטיינים לשנים א’-ד’ הישר מן המחלקה לאמנויות המסך בצלאל. אוצר: פרופ’ רוני אורן, ראש המחלקה לאמנויות המסך.  הכניסה לסטודנטים של בצלאל חופשית

מיראי

בימוי: מאמורו הוסודה
| 98 דקות

יצירת אנימציה מרהיבה. חייו של קון בן הארבע נהפכים על פיהם לאחר הולדתה של אחות קטנה הגוזלת ממנו כל פיסה של תשומת לב. המצב מתחיל להשתפר כשנפתח בפניו לפתע שער קסום ומסתורי המשייט בזמן ומפגיש אותו עם בני המשפחה בשלבים שונים של חייהם.

מפגש אמן: Sensible 3D

מאורו קאררו, מוגדר בעיני רבים כמשורר תלת מימד. אמן המצליח להפוך את הטכניקה לכלי לירי לסיפורים בעלי נראטיב לא שיגרתי. מפגש בו הוא מראה מסרטיו, מספר על תהליכי היצירה והחשיבה שלו כיוצר אנימציה ייחודי ומשתף במקורות ההשראה שלו.

בכורה בינלאומית לסדרה החדשה

עלייתם של צבי הנינג’ה

| 44 דקות

לאונרדו, רפאל, דונטלו ומיכלאנג’לו, חוזרים אל המסך! בפעם הראשונה, הזדמנות לצפות בסדרה החדשה והמדוברת שטרם שודרה של “צבי הנינג’ה”. רביעיית הצבים שאומנה באמנות הלחימה נינג’יטסו בידי הסנסיי ספלינטר, חוזרת להילחם בפושעים ופולשים, עם לוק עדכני ואנימציה איכותית ביותר של היוצרים אנדי סוריאנו ואנט ווארד, מבית ניקולידאון. 

הקדמה מאת סטודיו ZAZ אנימטורי הקליפ Love is bigger של U2.

אי הכלבים

בימוי: וס אנדרסון
| 101 דקות

לאחר שכל הכלבים בעיר יפנית מגורשים לאי מבודד, נער צעיר יוצא למסע בעקבות כלבו – אודיסיאה מסעירה שתכריע את גורל האזור כולו. אשף הקולנוע וס אנדרסון ("משפחת טננבאום") ממשיך לשכלל את שפתו הייחודית בסרט אנימציה מרהיב שפתח את פסטיבל ברלין.

געגוע ב־90 שניות

פרויקט לפיתוח והפקה של סרטי אנימציה קצרים תחת הנושא “90 שניות של געגוע” המיועד ליוצרי אנימציה לסרטים באורך 60-90 שניות, השואבים השראה מהמציאות החברתית והתרבותית בישראל. חמישה פרויקטים יזכו במענק הפקה. הכניסה חופשית

יוצרות תנועה 2018

תנועה בפריים, יזמות וחדשנות של יוצרות, קולנוע ואנימציה. אתגרים משותפים והצצה אל פרויקטים. פאנל בהשתתפות: זיו נווה, אסנת טרבלסי, תמי ברנשטיין, נורית יעקבס־ינון, לימור פנחסוב, יעל שוב. מנחה ליאור אלפנט. הכניסה חופשית
חלק מפעילויות “צהריים מצוירים לכם” של פסטיבל AniNation בין 14:00-16:00. פינת יצירה וסרטים ב־10 ₪ לכל המשפחה

פלנטונים

| 30 דקות

אל תפספסו את הרפתקאות בס, פלור, סולינה וגלורי. אי שם בחלל נעה פלנטה המורכבת מארבעה עולמות: ‘תלולית הגעש’, ‘אוקיינוס השלולית’, ‘גינת הג’ונגל’ ו’ארמון החול’. בכל אחד מן העולמות חיה דמות אחרת. כל עולם וייצורים שונים לחלוטין מחבריהם. אך מאחר שהם חברים לפלנטה, יש להם הרבה במשותף.

מפגש אמן: אין קווים ישרים

מיש (מיכאל רוזנוב), במאי ומאייר ותיק, נע על התפר בין המסחרי והאמנותי עם פרויקטים אישיים מרגשים לצד יצירה אקטיביסטית פוליטית בעלת פרופיל גבוה ברשתות חברתיות. במפגש הייחודי, מיש, יספר וידגים לקהל את תהליך עבודתו.

מפגש אמן: יו וולשמן

זוכה האוסקר, מי שביים את “לאהוב את וינסנט”, יו וולשמן אודות סרטיו הקצרים, תהליכי העבודה הייחודיים ב”לאהוב את וינסנט”, על אהבתו לאנימציית סטופ מושן ועל מקורות ההשראה שלו. (אנגלית).
הקרנה והקדמה מיוחדת, בהשתתפותו של ארתור זיזק, מפיק סטודיו Platige image, יוצרי הסרט

עוד יום בחיים

בימוי: דמייאן נינאו, ראויי דה לה פונט
| 86 דקות

ורשה, 1975, קפוצ’ינסקי (43) הוא עיתונאי ותיק. אידיאליסט, החי למען מטרות ומהפכות חסרות סיכוי. הוא נשלח לאנגולה, בה פרצה ממש באותו יום מלחמת אזרחים. 3 חודשים בלב התופת, ישנו את חייו לבלי הכר. הסרט, משלב בסגנון מרהיב, צילומים ואנימציה ההופכים את זוועות המלחמה לחוויה ויזואלית וקולנועית חד פעמית. 

הקרנת הסרט תתקיים בנוכחות הבמאי כחלק מערב הפתיחה החגיגי שלנו, ותכלול הקדמה חד פעמית וייחודית אודות הפקת הסרט הכה מדובר

לאהוב את וינסנט

בימוי: דורותה קובילה, יו וולשמן
| 94 דקות

65,000 ציורי שמן נדרשו כדי להביא למסך את הדיוקן הייחודי הזה. השימוש באנימציה, ההשענות על סגנונו של ון גוך הופכים את הסרט, בדיוק כפי שמעיד שמו, למכתב אהבה לאחד מגדולים האמנים של העת המודרנית. 

סדנאות אורחי הקפיצה המשולשת

4 הרצאות ממנהלים בכירים, זוכי פרסים, מעוררי השראה, בחברות המסחריות המובילות בעולם. זוהי הזדמנות חד פעמית לשמוע ולפגוש אותם אישית. הרצאות אלו מתקיימות כחלק מ”יום תעשיית האנימציה הישראלית”. כרטיס: 25 ₪ 
כרטיסים: 10 ₪ / מנויים: כניסה חופשית. הטבה מיוחדת נוספת באדיבות קפה אסיה: באן ב- 10 ₪ בהצגת הכרטיס לסרט 

וירוס טרופי

בימוי: סנטיאגו קאיסדו
| 97 דקות

דרך עיניה של הבת השלישית והקטנה במשפחה קצת לא שגרתית מאקוודור נפרשים שיאי האושר והכאב בתהליך ההתבגרות שלה ושל אחיותיה לאורך כמה עשורים. יצירת אנימציה משועשעת ורבת-עוצמה המבוססת על הרומן הגרפי המפורסם מאת פאוור פאולה.

שבת ינוקא

הקרנת בכורה ירושלמית

כרטיסים: 10 ₪ 

מפלצות בשלג

בימוי: קארי קירקפטריק
| 96 דקות

בקרב קהילת מפלצות השלג “ביגפוט” מסתובבת אגדה אורבנית המספרת אודות יצורים קטנים ומופלאים בשם “סמולפוט” (בני אדם). שני ביגפוט סקרנים יוצאים להרפתקה מטורפת להוכיח את השמועה ולהביא בחזרה לכפר הוכחה חיה לקיומם. בדרך, בין שלל ההרפתקאות, הם מגלים מי הם חברי האמת שלהם ואומץ לב. 

שבת ינוקא
כרטיסים: 10 ₪

פסנתר הקסם

בימוי: מרטין קלאפ
| 30 דקות

אביה של אנה חי בלונדון, בזמן שהיא וצ’יפ צ’יפ, בן דודה המצחיק, חיים בוורשה, פולין. באחד משיטוטיהם ברחובות הם מגלים פסנתר ישן בערימת גרוטאות. לא סתם פסנתר – מכונת תעופה קסומה. מכאן הדרך להרפתקאות קצרה. הסרט מבוסס על יצירותיו של שופן, ומצליח להפוך את המוזיקה הקלאסית לחוויה עוצמתית וחושית. 

שבת ינוקא
כרטיסים: 10 ₪

פטר והזאב

בימוי: סוזי טמפלטן
| 33 דקות

אנימציית סטופ־מושן מופתית, זוכת אוסקר, לצלילי היצירה הסוחפת “פטר והזאב” של המלחין הרוסי סרגיי פרוקופייב. פטר חי עם סבו בלב היער, לצד חבריו: חתולה, ציפור וברווזה. עלילת הסרט מסתבכת כאשר פטר, הנעול בבית, רואה דרך החלון, זאב.

שבת ינוקא

לפטפט עם מארג’ – סודות הדיבוב

סדנת דיבוב חווייתית לילדים עם ענת ניב. על המסך הגדול נגלה לכם את סודות הדיבוב ואפילו נקים אולפן הקלטות על הבמה. מתנדבים אמיצים יעלו לבמה וידבבו דמויות מתוך סדרת אנימציה אהובה
שבת ינוקא

טרום בכורה מיוחדת של ניקולודיאון בישראל

הקרנה חד פעמית בארץ. לפני ההקרנה, יוצג הסרט “בילבי” (ארה”ב 2018, 8 דקות. בימוי: לירון טופז, פייר פריפל וג’יי פי. סאנס). כרטיסים: 10 ₪

היי ארנולד! סרט הג’ונגל

בימוי: ראיימי מוזקיז
| 81 דקות

סרט נוסף בעקבות הצלחת הסדרה “היי ארנולד” המשודרת בערוץ “ניקולידאון” ברחבי העולם: ארנולד וחבריו לכיתה זוכים בטיול לסאן לורנצו, היכן שהוריו של ארנולד נראו בפעם האחרונה. כשהעניינים בטיול משתבשים, תקוותם היחידה לשוב הביתה, היא לשחזר את הנתיב המסוכן, שהביא להיעלמות הוריו של ארנולד. 

שבת ינוקא
הקרנה חד פעמית בארץ. לפני ההקרנה, יוצג הסרט “בילבי” (ארה”ב 2018, 8 דקות. בימוי: לירון טופז, פייר פריפל וג’יי פי. סאנס). כרטיסים: 10 ₪

פלנטונים

| 30 דקות

אל תפספסו את הרפתקאות בס, פלור, סולינה וגלורי. אי שם בחלל נעה פלנטה המורכבת מארבעה עולמות: ‘תלולית הגעש’, ‘אוקיינוס השלולית’, ‘גינת הג’ונגל’ ו’ארמון החול’. בכל אחד מן העולמות חיה דמות אחרת. כל עולם וייצורים שונים לחלוטין מחבריהם. אך מאחר שהם חברים לפלנטה, יש להם הרבה במשותף.

AniNation אירועים נוספים

תערוכת הדרדסים: 60 שנות כחול לבן!, המתחם הדיגיטלי של פסטיבל AniNation, הפסטיבל יוצא ללילה בעיר!, צהריים מצוירים לכם!, ים-יבשה בשיתוף עם בצלאל