רביעי | 28.07.21

שעה פריטים
All day
 
6pm
7pm
19:00
8pm
סגור
לתכנית החודשית

קולנוע דוקאביב

סולו חופשי

בימוי: אליזבת צ’אי וסארהיילי, ג’ימי צ’ין
| 97 דקות

אלכס הונולד הוא מטפס צוקים “חופשי”, עכשיו הוא מתכונן לטפס בידיים חשופות על “אל קפיטן” שביוסמיטי פארק, צוק הגרניט הגבוה בעולם. הסרט מלווה את ההכנות הגופניות והמנטליות למשימה, ומנסה להבין את אישיותו יוצאת דופן של הונולד. צילומים מרהיבים מזוויות בלתי אפשריות מעניקים לסרט את התנופה הנדרשת.

לצלם את המאפיה

בימוי: קים לונינוטו
| 94 דקות

עדשת המצלמה של לטיציה בטאליה היא ששפכה אור ראשון על מעשי הרצח האכזריים של המאפיה הסיציליאנית. צלמת העיתונות הראשונה והנועזת תיעדה את הקוזה נוסטרה בצילומי שחור־לבן. חייה ועבודתה שלובים בקטעים של סרטים קלאסיים, בסרט שנדמה לעתים כמו מותחן מצמרר, אף שהוא אמיתי לגמרי. 

הלסטון

בימוי: פרדריק טצ'נג
| 120 דקות

סרט תיעודי העוקב אחר מעצב האופנה האגדי הלסטון, שחולל מהפכה בעולם האופנה של שנות ה-70. הבמאי פרדריק טצ'נג ("דיור ואני") שוזר במיומנות חומרי ארכיון נדירים וראיונות עם דמויות מפתח, מקלף את השכבות מעל אישיותו הסוערת ומכונן יצירה תיעודית שתעורר עניין רב לא רק בקרב שוחרי אופנה.

ארץ הדבש

בימוי: תמרה קוֹטֵבְסְקָה, ליוּבּוֹמיר סְטֶפָנוֹב
| 85 דקות

הטידזֶה מוּרטוֹבָה היא כנראה הדבוראית האחרונה באירופה שעדיין רודה דבש מכוורות טבעיות. הן חבויות בפסגות צוקים, בנקיקים שאליהם היא נאלצת לטפס בשבילים צרים. המצלמה מלווה אותה במשך שלוש שנים ובמסעותיה המפרכים אל הדבורים. השגרה הקשה הזו מופרת פתאום, כשלמקום מגיעה משפחה של נוודים.

מריאן ולאונרד: מילים של אהבה

בימוי: ניק ברומפילד
| 102 דקות

סיפור האהבה היפהפה והטרגי בין לאונרד כהן למוזה הנורבגית שלו, מריאן אילן. השניים נפגשו והתאהבו ב־1960. הסרט עוקב אחר דרכם מאז אותם ימים פשוטים ובוחן כיצד התפתחה אהבתם כאשר לאונרד היה למוזיקאי מצליח. התוצאה היא דיוקן יפה ואינטימי על אהבה שמעולם לא כבתה. 

טרנטינו: שמונת הראשונים!

בימוי: טארה ווד
| 120 דקות

מסע אל הקריירה החד פעמית של קוונטין טרנטינו, שהצליח להפוך, בזכות כשרון והתמדה, את מה שספג ליקום פרטי ששינה את פני הקולנוע בכל רחבי העולם. לפני המצלמה נמצאים כמעט כל המי ומי מסרטי ולצד קטעי ארכיון הם מאפשרים להתוודע גם לאיש ולדרכי עבודתו, גם למחשבה הקולנועית המניעה אותו.

סיד וג’ודי

בימוי: סטפאן קיאק
| 97 דקות

חמישים שנה אחרי מותה הטרגי של ג׳ודי גרלנד – סיפור חייה הדרמטי נפרש בסרט משובץ פנינים שטרם נראו ונשמעו. ג׳ון האם וג׳ניפר ג׳ייסון לי משחזרים בקולם את סיפור הרומן הסוער בין גרלנד וסיד לופט, בעלה השלישי (מתוך חמישה) – ואורגים לתוכו את התחנות החשובות בחייה.

לשחק עם כרישים

בימוי: סאלי אייטקן
| 90 דקות

היא החלה את דרכה כציידת תת מימית, אבל מרגע שהתאהבה בכרישים לא הפסיקה לפעול להגנתם. ואלרי טיילור חוגגת 70 שנה של צלילות הרפתקניות נועזות, ובגיל 85 היא יורדת שוב לעומק הים אל חבריה הטורפים.

המחיר של הכל

בימוי: נתניאל קאהן
| 99 דקות

הצצה לעולם האמנות העכשווית הזחוח, מקום שבו אפשר למכור ולקנות כל דבר. "המחיר של הכל" בוחן את תפקיד האמנות בחברה הצרכנית של ימינו. סרט דוקומנטרי מרתק מאת היוצר עטור הפרסים נתניאל קאהן ("הארכיטקט שלי").

הרפסודה

בימוי: מרקוס לינדן
| 97 דקות

האנתרופולוג סנטיאגו חנובז היה נחוש לחקור את שורשי האלימות האנושית. בניסוי ראשון מסוגו הוא כינס 11 מתנדבים צעירים ויחד איתם חצה את האוקיינוס האטלנטי ברפסודה. 43 שנה לאחר השיט, הפגיש הבמאי את השורדים כדי להבין מה קרה להם. דרמה דוקומנטרית עזה שמעלה שאלות על מתחים מיניים, גזעיים ומניפולציות רגשיות וחברתיות.