סגור
לתכנית החודשית

פסטיבל 49% 2020

בעוד שנשים מהוות 49% מסך אוכלוסיית העולם, ייצוגן במרחבים ציבוריים – פוליטיים, תרבותיים וחברתיים – נמוך בהרבה: רק 32% מכלל נציגי ממשל ברחבי העולם, 2.4% מסך משרות המנכ”ל בקרב התאגידים המצליחים בעולם, פחות מ-30% מהאקדמאיים, רק 24% מהדמויות המרכזיות בסרטים בהוליווד וכו’. אנחנו מאמינות שנשים חייבות לספר את סיפוריהן כדי שהסטטוס קוו הזה ישתנה.

פסטיבל 49%” מציג סיפורים עוצמתיים ומרתקים על מאבקיהן והצלחותיהן של נשים. הפסטיבל הזמין פעילות ויוצרות מכל רחבי העולם לירושלים כדי לחלוק את הסרטים והפרויקטים שלהן. עבור רבות, זו תהיה ההזדמנות הראשונה להציג ולהשתתף בנוף התרבותי המגוון של העיר.

פסטיבל 49%” מקווה ליצור קהילה בת קיימא. זוהי תכנית הדגל של ארגון חדש (49%) שמשימתו לפתח ולקדם נרטיבים נשיים באמצעות סרטים. אנחנו רוצות לקדם זכויות נשים בעולם על ידי יצירת שינויים תרבותיים ובאמצעות שיתוף סיפורים וקולות אלו. מטרתנו היא לקיים לפחות פסטיבל אחד בשנה בקהילות מגוונות.

פולה קווסקין ווייס

מייסדת ומנהלת הפסטיבל

The 49% Festival events were made possible through the ROI/Community Grassroots Events program

דברי פתיחה מפי הבמאית ראמה ראו

עץ הבנות

בימוי: ראמה ראו
| 88 דקות

בעזרת היכולת לזהות את מין הילוד, ובשל הנטיה להעדיף בנים, יחס לידות הזכרים לנקבות בהודו הוא מהגבוהים בעולם. נילאם באלה היא מיילדת בחבל פונג'אב שבהודו שנאבקת במגמה החברתית הזו. הסרט שלפנינו מלווה אותה כשהיא מלמדת אמהות ואבות צעירים לאהוב את ילדיהם, בלי קשר למינם. 

פסטיבל 49% סרטים קצרים

דוברת: שארין מוחמד, במאית. יותר טוב בחוץ (קולומביה) | אני ערומה (צרפת) | קארוקו (קנדה) | בוקאנה (איראן) | צעדה (עיראק/כורדיסטן) | מכתב קולנועי (מצרים/ארה”ב) 

משקלה של הכלה

בימוי: מיכאלה אוצ’יפינטי
| 93 דקות

אחד ממנהגי הנישואין במאוריטניה דורש כי הכלה תגיע לחופה כשהיא עגולת מראה. נישואיה של ורידה בעוד שבועות אחדים ובינתיים אימה מפטמת אותה. ככל שמועד החתונה מתקרב, הלחץ גובר והיחסים בין הבת לאמה מתחדדים. התוצאה היא "סרט עדין ומלא רגשות" (וראייטי). 

דוברים: ויקטור נורדנסקיולד, במאי הסרט, פיטה פלח, מכון קיברשטיין, חמוטל גורי, מכון קיברשטיין, סמאח סלאימה, פלר חסן-נחום 

פמיניסטר

בימוי: ויקטור נורדנסקיוד
| 85 דקות

בסוף שנת 2014 מונתה מרגוט וולסטרום לשרת החוץ של שוודיה ובחמש שנותיה בתפקיד ניסתה לקדם גישה פמיניסטית ואמפטית במדיניות החוץ השוודית. הסרט שלפנינו מלווה אותה במהלך ארבע שנים סוערות, והתוצאה היא דיוקן יפה, קצבי וישיר שמציג את אחורי הקלעים של הפוליטיקה, ושל מקומן של נשים בתוכה. 

טרום בכורה

אמה

בימוי: אוטום דה וילד
| 125 דקות

אנגליה, ראשית המאה ה-19. אף שהיא עצמה אינה מתכוונת להנשא, אמה וודהאוס הצעירה משוכנעת כי בכוחה לעצב את חיי האהבה של ידידיה. תכנוניה אמנם לא עולים כפי שחשבה, אך לפחות הם מנחילים לה נישואין ואהבה. הרומן הקלאסי של ג'יין אוסטן הוא מבט שנון על עיוורונו של הלב.