סגור
לתכנית החודשית

על גנים, אנשים, גננות, טבע ואמנות

הלוחשת לפרחים

בימוי: פייר פינאוד
| 105 דקות

איב הייתה אחת ממגדלות הוורדים המפורסמות בעולם. כיום, החברה שלה על סף פשיטת רגל ובנוסף היא נאלצת להעסיק שלושה עובדים ללא שום יכולות גינון. למרות שאין להם דבר במשותף, הם מתכננים תכנית מטורפת שתשנה את חייהם לנצח. סרט שהוא כל כולו תענוג לחושים, קסום, מצחיק ושובה לב.

זכרונות אהבה מפירנצה

בימוי: ג’יימס אייבורי
| 123 דקות

כדאי מאד לראות את עיבודם הרגיש של ג’יימס אייבורי ורות פראוור־גאבוואלה לרומן מאת פורסטר. לוסי האניצ’רץ’, נערה אנגליה מבית טוב, יוצאת לטיול באיטליה. בפירנצה היא מתוודעת לג’ורג’ אמרסון, צעיר יפה ומשכיל, בן למעמד נחות. ג’ורג’ הרומנטי מתאהב וגם כאשר מסתיים הטיול, הוא ממשיך במאמציו לזכות בלוסי. 

עוד שנה

בימוי: מייק לי
| 129 דקות

סרטו של מייק לי מתאר שנה בחיי קבוצת חברים לונדונית. כמו תמיד אצל לי, ההתבוננות במין האנושי מובילה לאהדה אך גם להכרה במוגבלותו של הלב. האופן שבו לי נע בין אהדה לרתיעה, בין הומור למנלכוליה – ובדרך לקבל משחקניו הופעות חד פעמיות - הופכים את הסרט ליצירה מהנה ומורכבת שיותר מראוי להתמסר לה. 

שיר ערש לעמק

בימוי: בן שני
| 75 דקות

הצייר אלי שמיר מצייר את המראה הנשקף - הנוף של עמק יזרעאל - ממרפסת הסטודיו שלו. ציורי השמן הגדולים שלו הפכו לפריט מבוקש אצל אספנים בכל העולם. פגישה של הבמאי בן שני עם ציור אחד כזה, הולידה רעיון לתעד את הצייר בעבודתו. לאף אחד מהם לא היה מושג שסכנה לא צפויה תאיים על הכישרון של שמיר. 

המספריים של אדוארד

בימוי: טים ברטון
| 98 דקות

אדוארד סיסרהנדס הוא יצירתו המופלאה (והלא גמורה) של ממציא בודד המתגורר בטירה מבודדת. אשת מכירות אדיבה הנקלעת לטירה מחליטה לאמץ את היצור המשונה, וזה עד מהרה הופך ללהיט בקרב נשות העיירה... טים ברטון מגיש אגדה מודרנית, מלאה בדמיון, עוצמה ויזואלית ולב מתפקע, פשוט ממתק אדיר מראשית הניינטיז התמימים שגם היום מצליח לבדר.

לצייר את הגינה המודרנית: ממונה למאטיס

בימוי: דיוויד ביקרסטאף
| 93 דקות

הגן נחשב למרחב לביטוי של צבע, אור ואווירה, והעסיק את מוחותיהם היצירתיים של כמה מהאמנים הגדולים בעולם. מונה, ואן גוך, פיסארו ומאטיס הוצבו זה לצד זה בתערוכה חדשנית ומקיפה באקדמיה המלכותית שבלונדון שסקרה כיצד אמנים אלו ואחרים התייחסו ביצירותיהם לגן ולמשמעותו עבורם. מקירות התערוכה ועד לגנים המופלאים בז'יברני, הסרט לוקח את הצופה למסע קסום ועוצר נשימה.

חמש עונות: הגנים של פיט אודולף

בימוי: תומאס פייפר
| 75 דקות

הגנים והפארקים שעיצב פיט אודולף, ביניהם ההיי ליין בניו יורק, הם מקומות מלאים ברגש, אווירה ומחשבה. יצירותיו הסביבתיות הגדירו מחדש את התפיסה של מהו מרחב ציבורי ואיך טבע, גם אם הוא נוצר בידי אדם, יכול להפוך ליצירת אמנות. "חמש עונות" לוקח את הצופה למסע מהמם ומדיטטיבי אל תוך תהליך יצירתו של אודולף.

הילמה

בימוי: לאסה הלסטרום
| 120 דקות

הילמה אף קלינט נחשבת כיום לאמנית פורצת דרך, שהקדימה את זמנה, ושהמציאה שפה אמנותית אבסטרקטית, שהושפעה מהטבע, פילוסופיה ומיסטיקה. הבמאי הוותיק לאסה הלסטרום מגיש ביוגרפיה רחבת יריעה של האמנית, ובגישה מלאת חמלה וקבלה, להם לא זכתה בחייה, מזמין את הצופה להיסחף לתוך עולם שוקק ותוסס של סמלים, צורות וצבעוניות.

טרום בכורה

יומני הזן

בימוי: יוג'י נקאה
| 111 דקות

סופר החי לבדו בבקתה בהרים מבשל את ארוחותיו מהחומרים שליקט בהרים וגידל בגינה. אנו מלווים אותו במשך 12 חודשים, בשעה שהוא מתקשה להפרד מאפרה של אשתו שנפטרה לפני שנים. זהו סרט יפה ואנושי ששואל כיצד יש לחיות את החיים ואיך נכון להפרד מהם.