שישי | 31.03.23

שעה פריטים
All day
 
6pm
18:00
8pm
סגור
לתכנית החודשית
ספיישל פורים: מל ברוקס וגרסת הציטוט-אלונג של סרט הקאלט
שגעון בחלל
בימוי: מל ברוקס | 96 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

אם יש אירוע שאתם לא רוצים לפספס, זה ספיישל על אחד האנשים המצחיקים בעולם; הבמאי-תסריטאי-מלחין-מפיק-קומיקאי שגם אוהב לצפות בסרטים של עצמו כשהם מוכנים: מל ברוקס!.

הוא זכה באוסקר ראשון על סרט מצוייר שצוחק על סרטי סינמטקים, את האוסקר השני על "המפיקים" שצוחק על מחזות זמר ועוד שלוש מועמדויות כשהתחפש לאינדיאני שמדבר יידיש ב"אוכפים לוהטים". משם השמיך ל"הסטוריה המטורפת של העולם" (שהמשך שלו יוצא השנה!), ירד על היצ'קוק, רובין הוד ומשה רבינו. בסיום ההרצאה שתיכנס לראש של ברוקס, תוקרן על מסך הקולנוע פרודיית "מלחמת הכוכבים" שהפכה לפולחן: "שגעון בחלל" במהדורת ציטוט־אלונג, שמאפשרת לכולנו לקחת חלק בביצוע שורות המחץ שמפוזרות לאורך הקלאסיקה הזו ו”שהשווארץ יהיה איתכם”. בהנחיית הבמאי אלון גור אריה

ארה"ב 1987 | 96 דקות| אנגלית | תרגום לעברית

במסגרת סדרת הפארודיות הז'אנריות שלו הוציא מל ברוקס ב-1987 את הסרט הזה הנשען בבסיסו העלילתי על טרילוגיית "מלחמת הכוכבים" (הנסיכה נחטפת, הנבלים דורשים תמורה, הנסיך המחוספס יציל), אך באמצעות שנינות יהודית והומור ארס-פואטי הוא מצליח להוציא את האוויר מן המקור הלוקאסי ולהופכו לרצף בדיחות מהדהד. הגרסה הערב היא "ציטוט אלונג" ומאפשרת לכולנו לקחת חלק בביצוע שורות המחץ שמפוזרות לאורך הקלאסיקה הזו.