רביעי | 19.06.24

שעה פריטים
All day
 
6pm
18:00
18:00
8pm
סגור
לתכנית החודשית
דאבל שפילברג
אי.טי – חבר מכוכב אחר | מפגשים מהסוג השלישי

הקרנות נוספות של הסרט

דאבל פיצ'ר מדע בדיוני של סטיבן שפילברג. הקרנה כפולה בשיתוף פעולה עם אתר הקולנוע עין הדג, אשר תכלול קוויז קצר על סרטי הבמאי.

20:00 אי. טי | 21:50 קוויז | 22:20 מפגשים מהסוג השלישי

בימוי: סטיבן ספילברגארה"ב 1982115 דקותאנגליתתרגום לעברית

יצירת המופת של סטיבן שפילברג אודות הילד אליוט, שיום אחד מוצא חיזר שנשכח על ידי חבריו בכדור הארץ. אליוט מכנה את החיזר “אי.טי” ובין השניים נרקמת ידידות אמיצה שאיננה זקוקה למילים. מכאן והלאה יעשו השניים הכל כדי להחזיר את אי.טי. הביתה. קשה להכביר מלים על הסרט הנהדר הזה שמצליח למסור את חרדות הילדות בצורה עמוקה מדויקת – על השאיפה לבית, לחום ולאהבה. גם שלושה ומשהו עשורים אחרי, וזוהי עדיין יצירה מלהיבה, קוסמת, חמה ומרגשת. הקיצור: תביאו את הילדים ו/או הנכדים ואל תחמיצו. 

שם באנגלית:
E. T. – The Extra Terrestrial
בימוי: סטיבן שפילברגארה"ב 1977135 דקותאנגליתתרגום לעברית

סרט המד"ב הראשון (ואולי הטוב ביותר) של שפילברג מתאר את שאיפתו של גבר צעיר לקחת חלק במפגש הראשון עם יצורים מן החלל החיצון. בתנופה קולנועית כובשת, עם הופעה כבירה של ריצ'רד דרייפוס (והופעת אורח בלתי נשכחת של פרנסואה טריפו), באותה אופטימיות תמימה בדבר האחווה בינאנושית (שאולי, כמו שהציע מגיש "סטודיו השחקנים" ג'יימס ליפטון, מבטאת את שאיפתו הכמוסה של שפילברג לאחד בין הוריו הגרושים: איש מחשבים ומוזיקאית), עם פסקול אדיר של ג'ון וויליאמס וכמה דימוים בלתי נשכחים – "מפגשים מהסוג השלישי" הוא חוויה קולנועית קלאסית שאסור להחמיץ.

שם באנגלית:
Close Encounters of the Third Kind