שישי | 02.06.23

שעה פריטים
All day
 
10am
10:30
5pm
17:00
6pm
7pm
19:00
8pm
9pm
21:30
סגור
לתכנית החודשית
פיטר סלרס
הפנתר הוורוד
בימוי: בלייק אדווארדס | 114 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

אירוע מצחיק ומרגש שיוקדש לשחקן והקומיקאי האגדי פיטר סלרס שאמר: "תנו לי לשחק כל דמות, רק לא את עצמי. את עצמי דאגתי להוציא בניתוח". בהרצאה יסופר על תכניות הרדיו והטלוויזיה שיצר (שהיו ההשראה לחבורת מונטי פייתון) דרך סרטיו בהם שיחק לפעמים שישה תפקידים בו זמנית, יצירות מופת כמו דוקטור סטריינגלאב (בו שיחק רק שלושה תפקידים, כי לא נותר זמן לצלם את התפקיד הרביעי) ועוד. בסיום המהומה תוקרן הקומדיה הקלאסית "הפנתר הוורוד", הזדמנות נדירה לראות על המסך הגדול את תפקידו הראשון כ"אינספקטור קלוזו" המטורלל שהוביל לסדרה של 8 סרטים בכיכובו ועוד. לא לפספס.

בהנחיית הבמאי אלון גור אריה

יצירתו המפורסמת ביותר של מלחין הקולנוע הנרי מנציני באה לעולם כמעט במקרה. מנציני שלח אותה, לצד המוזיקה "הרצינית" שכתב לסרט בכיכובו של פיטר סלרס, בצירןף פתק "אולי תמצאו מה לעשות עם הקטע הזה באחת הסצינות". היא מופיעה כמובן בפתיח הסרט, ומבצבצת לאורכו ולרוחבו. מעט אחר כך היא הפכה לבסיס עליו נשענה סידרת האנימציה המונפשת המצליחה באותו השם, שהניבה מאות פרקים.

ארה"ב 1963 | 114 דקות| אנגלית | תרגום לעברית

הסרט הראשון בסדרת "הפנתר הורוד" הציג לעולם את דמותו האווילית של הבלש נטול הכישורים - המפקח קלוזו, אשר הפכה לכוכבת הסדרה בזכות הופעתו המבריקה של פיטר סלרס. העלילה מתארת את מאבק המוחות שבין קלוזו לבין "הפנטום", גנב יהלומים מחוכם המבקש לשים את ידו על "הפנתר הורוד" - היהלום הגדול בעולם. סלרס מביא כאן לשיא את יכולתו לשחק הומור פיזי בנונשלאנט עם שפע של רגעי סלאפסטיק. אדווארדס מביים זאת בזריזות, עם בדיחות ויזואליות לא מתנצלות, והפסקול של הנרי מנציני מספיק גמיש וצונן כדי להציע מידה של אירוניה אל מול המתרחש על המסך.