חמישי | 04.06.20

פריטים
 
סגור
לתכנית החודשית
מה באמת מעיק על פורטנוי? במלאת שנה למותו של פיליפ רות
פיליפ רות, חף מתסביכים
בימוי: ליביה מנרה, ויליאם קארל | 52 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

במלאת שנה למותו של פיליפ רות, אחד מגדולי הסופרים בדורנו, יוקרן הסרט הדוקומנטרי "חף מתסביכים", המציג סדרת ראיונות נדירה ומרתקת עם פיליפ רות, סרבן ראיונות ידוע. בתום הסרט ישוחחו הסופר והמבקר ד"ר אריק גלסנר ואיילת גונדר גושן, סופרת ופסיכולוגית, על מיניות, גבריות ותשוקה, המשתקפים ביצירתו של רות לצד בדידות ורצון לאהבה.

צרפת 2011 | 52 דקות| אנגלית | תרגום לעברית

בשנת 2010 הסכים הסופר פיליפ רות להשתתף בסדרת ראיונות שהתקיימו בדירתו שבניו יורק ובביתו שבקונטיקט עם הבמאי התיעודי ויליאם קארל והעיתונאית ליביה מנרה. התוצאה הייתה עשר שעות של צילום לא מעובד בהן רות מדבר באופן גלוי וכנה על ילדותו בניוארק, ניו-ג'רזי, הוריו המהגרים היהודים, מיניות, אהבה, פסיכואנליזה, פרסום, פוליטיקה, ההצלחה והשערורייה סביב "מה מעיק על פורטנוי", תהליך הכתיבה, היצירה של "פסטורלה אמריקנית" והתפתחות דמותו של נתן צוקרמן וכמובן הרהורים על הזדקנות, מוות ומוסר: "הזמן רץ" עוקץ רות. לצד קטעים אלו מופיעים גם ראיונות מלאי תובנות עם חברים ועמיתים, ביניהם חבר לצבא והשחקנית מיה פארו.

לאלו מכם שאינם מודעים לדמותו הפרטית הידועה לשמצה של רות, ראיון זה היה אירוע חסר תקדים ומפתיע. המאסטר הספרותי האמריקאי "ידוע כדמות קשה לראיין" ו"תשובותיו התמציתיות יכולות לעצור כל שיחה במקום" (סלסט בולן, "ניו יורק טיימס"). 'פיליפ רות, חף מתסביכים' הוא סרט תיעודי מאיר עיניים, דיוקן של סופר מרכזי ששינה את פני הספרות האמריקנית המפתיע באינטימיות שלו.