שישי | 31.03.23

שעה פריטים
All day
 
6pm
18:00
8pm
סגור
לתכנית החודשית
© Nicoló Filippo Rosso
אקסודוס: ניקולו פיליפו רוסו

דורות של מחסור בהזדמנויות תעסוקה, גישה מוגבלת להשכלה ושחיתות פוליטית באמריקה הלטינית הביאו לגלי אלימות ועקירה שמאפיינים חברות במשבר ומשמשים כגורמים להיווצרותן. ניקולו פיליפו רוסו מתעד את התופעה הזו בארבע השנים האחרונות – הוא מתחקה אחר נתיבי ההגירה מוונצואלה לקולומביה ומאמריקה המרכזית למקסיקו וארה״ב. רוסו, שעוקב אחרי מהגרים מארצות שונות במשך תקופה כה ארוכה, ראה אינספור סיפורים של אובדן ופרידה דרך עיניהם של החלשים והפגיעים מכול: אלה שנולדים, גדלים ומתים תוך כדי נדודים.

במסגרת תיעוד מסעותיהם של המהגרים, הוא נתן את דעתו לסיבות המגוונות שמביאות קבוצות שונות להגר, אך במקביל לכך הגיע למסקנה שתנועת הנדידה האנושית משפיעה על כלל החברות באמריקה הלטינית. עשורים של מלחמת אזרחים, עוני מקומי ואלימות מקשים על המהגרים למצוא תנאי חיים טובים מאלה שמהם הם נמלטים. יש כאלה שאינם מגיעים ליעדם לעולם. אחרים ממשיכים לנדוד, לעיתים קרובות ברגל, ומקווים למצוא מקום שבו יוכלו לפתוח פרק חדש בחייהם.

ניקולו פיליפו רוסו (נולד ב-1985) הוא צלם איטלקי עטור פרסים שמחלק את חייו בין דרום אמריקה לצפונה. לאחר שהשלים תואר בספרות באוניברסיטה טורינו שבאיטליה, הוא עבר לאמריקה הלטינית, ובעשר השנים האחרונות הוא מתגורר בעיקר בקולומביה. רוסו חזה במו עיניו מקרים של טראומה, אי-שוויון וחוסר צדק שטלטלו את האזור כולו, ובחר לספר סיפורים על קהילות נטושות, משברי הגירה המונית, סכסוכים ושינויי אקלים.

תערוכת הצילומים של ניקולו פיליפו רוסו מוצגת בסינמטק ירושלים בתאריכים 06-21.03.2022. 

סיור ושיח גלריה עם הצלם: יום ב׳, 07.03, 20:00, גלריית הסינמטק