שבת | 06.06.20

פריטים
 
סגור
לתכנית החודשית

שבוע קולנוע הונגרי

חברי קולנוע ישראלים יקרים

לעונג לי להזמין אתכם לשבוע הקולנוע ההונגרי שמהווה חלק משנת התרבות ההונגרית הראשונה אי פעם בישראל, לציון 30 שנה לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין הונגריה וישראל: שלושה עשורים בהם הקולנוע ההונגרי עבר טרנספורמציה אחרי נפילת הקומוניזם וזכה למקום משלו במפת הקולנוע הבינלאומי. הסרטים שנבחרו לשבוע הקולנוע ההונגרי יאפשרו להקהל הישראלי לטעום ממגוון ז'אנרים, הן מההפקות העכשוויות והן מיצירות קלאסיות של הקולנוע ההונגרי, המתאימות לקהלים גילאים שונים ורקעים שונים. סרט הפתיחה "קרטיז" מספר על חייו מלאות ההרפתקאות של הבמאי ההוליוודי יליד הונגריה מייקל קרטיז שזכה באוסקר על סרטו האפי "קזבלנקה". במהלך השבוע נקרין מותחן (השגריר בברן), דרמה (דמימונד) וסרט אנימציה קלאסי (עיר החתולים). תוכלו לפגוש חלק מיוצרי הסרטים אחרי הקרנותיהם. המפיקה של "קרטיז" קלאודיה סימגי, זוכה האוסקר פרנץ רופוס (זבוב) והתסריטאי של "השגריר בברן" ו"דמימונד" נורברט קובלי.

הצטרפו אלינו לשבוע ותהנו מהקולנוע ההונגרי

לבטה בנקו

שגריר הונגריה בישראל

אירוע פתיחה

קורטיז

בימוי: תמאש יאן טופולנסקי
| 98 דקות

בזמן שאמריקה מתכוננת לכניסתה למלה”ע השניה, בהוליווד עומדים להפיק את “קזבלנקה” – דרמה רומנטית שעתידה לגייס את הקהל למאמץ המלחמתי. מייקל קורטיז, כבר עשור וחצי באמריקה, עדיין נחשב למהגר הונגרי. זהו דיוקן אלגנטי וחכם של אחד הבמאים הגדולים בתולדות הוליווד. 

השגריר בברן

בימוי: אטילה שאש
| 76 דקות

ב־1958, שנתיים אחרי ההתקוממות בהונגריה, השתלטו שני מהגרים על השגרירות ההונגרית בברן שוויץ, ולקחו את צוות השגרירות כבני ערובה. נסיונותיו של השגריר לתמרן בסיטואציה בין הכוחות השונים – הופך תחת ידיו של הבמאי אטילה שאש למותחן מעולה, פוליטי ואנושי, שמצליח להפעיל היטב את הרגשות והמחשבה. 

אלדורדו

בימוי: גזה ברמני
| 104 דקות

דרמה שמתרחשת אחרי מלחמת העולם השניה בהונגריה. הגיבור מר מונורי הוא מלך השוק השחור של כיכר טלקי. בעיניו רק לכסף יש ערך בחיים. הקרקע מתחילה להישמט מתחתיו של מונורי כשהקומוניסטים עולים לשלטון והכסף מאבד מערכו מול האידאולוגיה. הוא מבין שכסף לא יכול לקנות חיים. 

עיר החתולים

בימוי: בלה טרנובסקי
| 96 דקות

קלאסיקת אנימציה למבוגרים ולכל המשפחה. בשנת 80AMM בכוכב הלכת X חתולים צמאי דם החליטו להשמיד את כל העכברים. אבל יש עוד שביב תקווה כשמדען מקרב העכברים ממציא את הנשק להגנתם. השרות החשאי של החתולים מפעיל מיד את הסוכן הטוב והוותיק שלו גרבובסקי כדי שזה יחשוף את התוכנית.