שישי | 14.05.21

שעה פריטים
All day
 
6pm
18:00
8pm
20:45
סגור
לתכנית החודשית

רוטרדם LIVE

הפרויקט “רוטרדם LIVE” הוא אחד האירועים החדשנים והמיוחדים בעולם הקולנוע העכשווי. הקרנה בו־זמנית של חמישה סרטים חדשים שמשתתפים בפסטיבל רוטרדם במעל מ־45 בתי קולנוע וסינמטקים ברחבי אירופה והעולם.

הצופים בסינמטק מוזמנים לצפות בבכורה ישראלית ואירופאית בסרטים חדשים המוצגים בפסטיבל רוטרדם. לפני כל סרט תוקרן בשידור חי הצגת היוצרים ולאחר ההקרנה יוכלו הצופים להשתתף באמצעות טוויטר בדיון עם היוצרים. סינמטק ירושלים שמח להשתתף בפרוייקט זה. השנה נציג חמישה מבין ששת הסרטים המשתתפים בפרוייקט.

לה הולנדזה

בימוי: מרלין יונקמן
| 92 דקות

אחרי שנים של ניסיונות להביא ילדים, פרנק כבר מוכן להרים ידים, אבל מוד עדיין לא בשלה. עכשיו, באמצע טיול זוגי בצד השני של העולם היא מחליטה שזהו זה. היא נוטשת אותו וממשיכה לטייל לבד. כשהיא פוגשת את דייגו ואבא שלו היא מחליטה לעשות משהו. יצירה חריפה שבמרכזה אישה המוכנה לחצות לא מעט גבולות. 

חובבים

בימוי: גבריאלה פיכלר
| 102 דקות

ברוכים הבאים ללאפורס! קהילה שבדית קטנה הזקוקה לריענון. התקווה מתעוררת כשרשת מרכולי ענק שוקלת לפתוח סניף במקום. מוסה מהעירייה מקבל את הכבוד לביים פרסומת שתמכור את לאפורס לגרמנים. אבל אידה ודנה יוצאות למסע נגד פרסומת שלדעתן אינה כוללת את כל מי שצריך להשתתף ולספר את הסיפור האמיתי של העיירה. הקרב על לאפורס מתחיל.

כחול במחשבותיי

בימוי: ליסה ברוהלמן
| 97 דקות

הכל קשה למיה, היא עברה דירה והגיעה לבית ספר חדש. היא מתה להתקבל לחבורה של המקובלים, ועכשיו בשיא גיל ההתבגרות הכל מלחיץ. הכי גרוע שהגוף שלה פתאום משתנה. מזל שהיא מצליחה למצוא חברה חדשה ג'יאנה ולגלות איתה דרכים חדשות להתמודדות. 

ניקו, 1988

בימוי: סוזנה ניקיארלי
| 95 דקות

ב־1988 היתה ניקו, הכוכבת האגדית שבנה אנדי וורהול כדי לתת מימד נשי ודרמטי ל"וולווט אנדרגראונד", אגדה קצת ישנה. היא מסתובבת באירופה, רגע לפני נפילת החומה, עם הלהקה שלה ומופיעה בכל מיני חורים בהם היא מרביצה את המוסיקה הקברטית שלה. 

נינה

בימוי: אולגה חיידס
| 120 דקות

נינה, מורה באמצע שנות השלושים שלה, הנאבקת להביא ילד לעולם, מחפשת פונדקאית. מגדה בת ה-25 נראית לה ולבעלה כמועמדת האידיאלית. היא צעירה, שמחה וללא מחויבויות. אלא שאז נינה מתאהבת במגדה. סיפור על אהבה בלתי צפויה, על חציית גבולות ועל בחירות קשות.