רביעי | 08.12.21

שעה פריטים
All day
 
6pm
8pm
9pm
21:15
סגור
לתכנית החודשית

חודש אוסקר בקולנוע דוקאביב

סרטים דוקומנטריים גדולים, מתוך רשימת המתמודדים לאוסקר 2020

משפחת חצות

בימוי: לוק לורנטזן
| 81 דקות

יצירה תיעודית עטורת פרסים הלוקחת אותנו אל מקסיקו־סיטי, אל האמבולנס הפרטי של משפחת אוצ'ואה, שמתפקד ככוח הצלה חיוני אך פועל ללא היתר. בשעה שהשחיתות המשטרתית הולכת ומתפשטת והמתחרים שלהם לא בוחלים באמצעים, הם חייבים לגייס מספיק כסף כדי להכשיר את העסק המשפחתי. סרט השרדות עירוני מהמם ואפילו מצחיק לפרקים.

לאה צמל, עורכת דין

בימוי: רחל לאה ג’ונס, פיליפ בלאיש
| 108 דקות

לאה צמל מגינה על פלסטינים: מפמיניסטיות לפונדמנטליסטים, ממפגינים בלתי אלימים ללוחמים חמושים. כעורכת דין ישראלית שמייצגת אסירים פוליטיים זה כבר חמישה עשורים, במאבקה הבלתי נלאה למען צדק, צמל לעולם לא עומדת מנגד ותמיד עומדת על שלה. 

אקוורלה

בימוי: ויקטור קוסאקובסקי
| 89 דקות

“ניסיתי לצלם כל רגש שאפשר לחוות בשעה שבאים במגע עם מים”. ויקטור קוסקובסקי הוא קולנוען־משורר וכשהוא מצלם קרחונים בסיביר או בגרינלנד, סכרים שקרסו בקליפורניה, גשמי סופה בפלורידה או מפלי ענק בוונצואלה, המצלמה שלו מכריחה אותנו לעצור את הנשימה.

אומת הילד היחיד

בימוי: נאנפו ואנג, ג'יאלינג ז'אנג
| 85 דקות

סרט תעודה מופתי של נאנפו ואנג ("חוליגנית"), היוצאת לבחון את אפקט הדומינו של מדיניות הילד היחיד בסין. הבמאית משלבת את סיפורה האישי עם חומרי ארכיון נדירים וחושפת שרשרת ארוכה של הפרות זכויות אדם: מתינוקות נטושים, דרך הפלות ועיקורים כפויים ועד חטיפות בשירות המדינה.

ארץ הדבש

בימוי: תמרה קוֹטֵבְסְקָה, ליוּבּוֹמיר סְטֶפָנוֹב
| 85 דקות

הטידזֶה מוּרטוֹבָה היא כנראה הדבוראית האחרונה באירופה שעדיין רודה דבש מכוורות טבעיות. הן חבויות בפסגות צוקים, בנקיקים שאליהם היא נאלצת לטפס בשבילים צרים. המצלמה מלווה אותה במשך שלוש שנים ובמסעותיה המפרכים אל הדבורים. השגרה הקשה הזו מופרת פתאום, כשלמקום מגיעה משפחה של נוודים.

אפולו 11

בימוי: טוד דאגלס מילר
| 93 דקות

ב־16 ביולי 1969 הגיעה לשיאה תוכנית החלל האמריקאית עם שיגור אפולו 11 לירח. באמצעות שפע של קטעי ארכיון, בלי קריינות ובלי ראשים מדברים, מציע הסרט שלפנינו מבט פנורמי על המסע הזה. שמונת ימי המסע נדחסים לכדי 93 דקות מהממות ומותחות.