שבת | 08.08.20

פריטים
 
סגור
לתכנית החודשית

בוחרים בסינמטק

רגע אחרי הקלפי ולפני התוצאות, הבחירות שלנו לסרטים שלא תרצו לפספס וארועים לילדים

מה באמת קורה לנו בתוך הראש? מי אחראי לכך שנצחק, נאהב, נחשוב ונדבר? יחד נסייר ברחבי המוח האנושי ונגלה דברים מפתיעים עליו, וגם על עצמנו. מרצה: יואב מה־טוב

הקול בראש

בימוי: פיט דוקטר, רונלדו דל כרמן
| 94 דקות

ריילי עוברת עם אמה ואביה לעיר חדשה ובית חדש. השינויים האלו משפיעים גם על חמשת הכוחות הפועלים בראשה: שמחה, עצב, גועל, כעס ופחד. בעזרתם, מנסה ריילי להתמודד עם השינוי ולומדת על חשיבותם של רגשות. 

סיפור אחר

בימוי: אבי נשר
| 117 דקות

כאשר ענת הולכת בעקבות אהובה, חוזרת בתשובה ועומדת להתחתן, היא מעוררת את התנגדותה של אמה. ציר העלילה הזה, משמש את אבי נשר בסרטו העשרים, כדי לדון במתח שבין דת לחילוניות ויותר מכל – במתח שבין הורים לילדיהם, וכמו תמיד הוא עושה זאת בקולנועיות קולחת ובטוחה בעצמה.

הקרנת הסרט “מפצח האגוזים וארבע הממלכות” תלווה במפגש לכל המשפחה בהנחיית עיתונאית התרבות דנה קסלר שתספר על מחול בקולנוע ותראה קטעים קצרים מסרטים.

מפצח האגוזים וארבע הממלכות

בימוי: לאסה הלסטרום, ג’ו ג’ונסטון
| 101 דקות

הגרסה של דיסני לסיפור הקלאסי על קלרה, שמקבלת במתנה את מפצח האגוזים לכבוד חג המולד, רק כדי לגלות שהוא נסיך מהחלומות שמציל אותו ממלך העכברים, זוכה כאן לעיבוד חדש, משוכלל ומתוחכם. 

האחים סיסטרז

בימוי: ז’אק אודיאר
| 121 דקות

מערב ארצות הברית בימי הבהלה לזהב. האחים איליי וצ’רלי סיסטרז נשכרים כדי לחסל רופא שיניים שהגיע למערב וגנב סכום כסף משמעותי. עם אנסמבל שחקנים כביר אודיאר מעצב מערכות יחסים חד פעמיות ומציע חוויה מספקת. “סרט סוחף, מצחיק, מותח וגם אלים מדי פעם” (אורי סיגול, “גלובס”). 

הנער

בימוי: צ’ארלי צ’אפלין
| 68 דקות

הנווד הנצחי של צ’פלין הוא גיבורו הראשי של הסרט שלפנינו. כאן הוא מוצא תינוק, ולאחר שאינו מצליח להפטר ממנו, מחליט לאסוף אותו אליו. סביב החומרים האוטוביוגרפיים האלו יצר צ’פלין קומדיה קלאסית שמצחיקה ומרגשת במידה שווה.

המועדפת

בימוי: יורגוס לנטימוס
| 119 דקות

ליידי שרה ובת דודתה אביגיל נאבקות על תשומת לבה של המלכה אן ועל האפשרות לנווט את הפוליטיקה הלאומית והבינלאומית. סאטירה פוליטית שמעצבת את מאבקי הכח כטור הנדסי של עימותים הדורשים שנינות ומניפולציה. עם אנסמבל שחקניות מעולה, מלאכת צילום מבריקה ותסריט ארסי ממש, “המועדפת” הוא אחד הסרטים המצוינים של 2018. 

יונתן אגסי הציל את חיי

בימוי: תומר הימן
| 106 דקות

סיפור חייו של יונתן אגסי, אחד מכוכבי הפורנו הגאה הגדולים בעולם. מבט נדיר ואינטימי על עולם הפורנו והליווי, שחושף גם יחסים מפתיעים בין אם ובנה שמצליחים להגדיר מחדש את גבולות התא המשפחתי.