רביעי | 29.05.24

שעה פריטים
All day
 
4pm
16:00
6pm
7pm
19:30
9pm
21:00
סגור
לתכנית החודשית
אדם וסביבה
הפורום | פרשת המים

הקרנות נוספות של הסרט

מבלי שהתכוונו לכך, יצר המשבר הנוכחי שינוי חיובי כלפי הטבע. אבל זה לא קרה מהסיבות הנכונות. כיצד אפשר בכל זאת לחשוב מחדש על הקשר בין בני האדם לטבע ולהפחית את ההרס שלו גם אחרי שנצא מהמשבר? ג'ניפר מורגן, מנכ"לית גרינפיס העולמי, ורוג'ר האלם, מייסד תנועת "המרד בהכחדה", בשיחה עם נטע אחיטוב, כתבת ועורכת בעיתון "הארץ"

לצפייה בשיחה>>>

לצפייה בסרט לחצו על כפתור הפליי

הפורום יהיה זמין לצפייה לשלושה ימים (עד ה-18.06 בשעה 20:30)

פרשת המים יהיה זמין לצפייה למשך שבוע (עד ה-22.06 בשעה 20:30, מספר הצופים מוגבל)

התוכנית תעלה באתרי הסינמטק, הארץ ומכון ון ליר בשעה הנקובה.

הצפייה חופשית.

בימוי: מרקוס ווטרגרמניה 201990 דקותגרמנית, אנגליתתרגום לעברית

זה חמישה עשורים מתכנס מדי ינואר בעיירה דאבוס שבשוויץ "הפורום הכלכלי העולמי", פסטיבל של מילארדרים, מנכ"לים וראשי מדינות. בשנתיים האחרונות תיעד הבמאי מרקוס ווטר את אחורי הקלעים של הפורום ובעיקר את מייסדו, קלאוס שוואב בן ה-80. שוואב מונע מתוך אמונה כנה כי המפגש בין המגזר הציבורי לפרטי צריך לפעול לטובת הכלל, והוא ואנשיו פועלים באופן מעורר הערצה כדי לתמוך בחיבורים שכאלו. ווטר מתעד זאת, ובעיקר מצליח ללכוד את המימד האנושי והפוליטי של הפורום. זהו דיוקן מסקרן, חכם ומורכב של אחד ממסדרונות השררה ההומים בעולם.

שם באנגלית:
The Forum
בימוי: טוד היינסארה"ב 2019126 דקותאנגליתתרגום לעברית

בשנת 1998 נכנס אל משרדו של עורך הדין רוברט בילוט, חקלאי מעיירה במערב וירג'ניה ומתלונן על עדר הפרות שמתחסל ועל הבריאות המתדרדת שלו עצמו. בילוט יוצא לחקור ומגלה כי חברת דופונט, שמפעליה באזור, משתמשת במשך שנים בחומרים מסרטנים. כאן מתחיל מאבק שנמשך כמעט שני עשורים ומוביל את בילוט לעימות עם משפחתו ותושבי העיירה. טוד היינס מוכר כבמאי של סרטים אמנותיים, אבל כאן הוא רותם את הכשרון שלו לטובת דרמה מעולה שיש בה מימד אנושי וחברתי גם יחד.

שם באנגלית:
Dark Waters