חמישי | 13.08.20

פריטים
 
סגור
לתכנית החודשית
הכישלון המוצלח ביותר באופרה הצרפתית: ייחודה וחדשנותה של כרמן
לאהוב את כרמן
בימוי: נאיו טיצין | 65 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

מרצה: ד"ר נעמה רמות

קונצרט בביצוע: מוניקה שוורץ סופרן, דמיטרי פושפסקי בס, סוניה מזר פסנתר 

בתכנית : גונו – אריה של ז'ילייט מתוך "רומיאו וז'ילייט"Je veux vivre  , אריה של מפיסטופלה מתוך "פאוסט";  אופנבאך – אריה של אולימפיה מתוך "סיפור הופמן" Les Oiseaux de la charmille  הלבי – אריה של הקרדינל מתוך "היהודיה" Si la rigueur

בולגריה 2016 | 65 דקות| אנגלית, צרפתית, איטלקית | תרגום לעברית, אנגלית

כרמן מאת ז'ורז' ביזה היא האופרה שזכתה להכי הרבה ביצועים, הכי הרבה הקלטות והכי הרבה גרסאות קולנועיות בעולם! זוהי יצירת האמנות הצרפתית הידועה ביותר, שבמשך העשורים כבר נהפכה למותג משל עצמה. הצוענייה ממפעל הטבק בסביליה נעשתה לסמל הנוצץ ביותר של האישה המשוחררת במאה ה-19. כבר למעלה ממאה שנים שמוסיקאים, זמרים, במאים, חוקרים ואספנים ממשיכים את סיפורה לאורך השנים, תוך שהם הופכים אותו לאגדה. סרט זה מציג את הדרכים השונות בהן דמותה נעשתה לסיפור אהבה אלמותי, הזוכה לאינספור עיבודים אמנותיים, ספרותיים וקולנוענים. זהו סיפורה של כרמן – האגדה החיה.

סרט תיעודי זה, שצולם בסנט גאלן, סיביליה, פריז וסנטה פה, מבוסס על החקירות הראשונות של כרמן באמנות, בספרות, במוסיקה ובקולנוע. הסרט, הכולל את ההקלטות הראשונות של האריות של כרמן, מציג את ההיסטוריה של תעשיות ההקלטות בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. התפתחות תעשיית הקולנוע והטלוויזיה הלכה יד ביד עם האופרה האלמותית של ביזה, בשילוב ייחודי. במקביל, הסרט חושף את התהליך מאחורי ההפקה האחרונה של האופרה, בעיירה השוויצרית סנט גאלן. "לאהוב את כרמן" הוא סרט על האלמוות שיכולים בני-תמותה ליצור.

שם באנגלית:
בימוי: