ראשון | 20.09.20

פריטים
 
סגור
לתכנית החודשית
צילום: רחלי שור
אסור להשאיר את המסך הזה ריק
הודעת פורום מוסדות התרבות בישראל:
בימים האחרונים התפרסמו בתקשורת ידיעות לגבי אפשרות פתיחה של חלק מגופי התרבות או לחליפין התחלת פעילות חלקית כמו חזרות.
לצערנו למרות הידיעות והאמירות שנשמעו, אין כרגע מתווה מוסכם עם משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות לגבי הפעלה כזו או אחרת. אין כללים להתנהלות, לפיכך המשמעות היא שכרגע לא ניתן לא לתכנן פעילות ולא לפתוח את מוסדות התרבות.
מוסדות התרבות והאמנות לא יכולים לפתוח את מופעי הקולנוע, המחול, המוזיאונים, התיאטראות, אולמות הקונצרטים, או אפילו בתי הספר לאמנויות, כי אין לנו שום הנחיות איך להתנהל. מה התפוסה המותרת? מה קורה על הבמה? איך מקיימים בתיאטראות חזרות תחת מגבלת 2 מטרים ועוד עם מסכה? הרבה שאלות שהתו הסגול לא רלוונטי להן.
פורום מוסדות תרבות הציע מתווה פשוט והגיוני כבר לפני שבועיים ועדיין לא נמצא מי שיקיים דיון רציני בהצעתנו. אין שום מסלול שיסביר לנו איך להחזיר לעבודה כוריאוגרפים, רקדנים, שחקנים, נגנים, תאורנים ,עובדי במה, מקרינים וסדרנים. יש המון הצהרות ואפס מעשים. אנחנו יודעים שאפשר אחרת כי במדינות כמו דנמרק, שבדיה, גרמניה ואוסטריה יש מודלים להתנהגות תפעולית ותקציבית שאפשר ליישם גם בישראל. אם לא נתקדם בימים הקרובים להבנה איך לפתוח את מוסדות התרבות בצורה אחראית ומאיפה יגיע הכסף להפעלתם – לא נוכל לפתוח באמצע מאי או באמצע יוני.
אנחנו מצפים שמשרד התרבות ייצג אותנו מול משרדי הממשלה, ימלא את תפקידו ויוביל לפתרון.