שלישי | 02.06.20

פריטים
 
סגור
לתכנית החודשית

JeruFest 2017

תכנית בינלאומית לקולנוע גאה – סרטים ומפגשים

פסטיבל הסרטים הגאה בירושלים JeruFest 2017 יתקיים השנה בפעם השלישית!

סינמטק ירושלים, הבית הפתוח בירושלים לגאווה וסובלנות, האחווה הגאה, וירושדיים מזמינים אתכם להגיע למפגש תרבותי ייחודי בסינמטק ירושלים, בו ישולבו הקרנות של מגוון סרטים גאים בינלאומיים מצליחים.

במהלך יומיים אלו יוקרנו ארבעה סרטים ויתקיימו הרצאות על זהויות להט”ביות ועל יצירה קולנועית להט”בית. בואו להעשיר את הידע ולהנות מסרט טוב!

תודתנו לפסטיבל TLVFest על העזרה ושיתוף הפעולה. תודה מיוחדת ליאיר הוכנר, מנהל הפסטיבל.

מרצה: יסמין ששון, דוקטורנטית למדעי התרבות ומרצה לקולנוע

משחק הדמעות

בימוי: ניל ג’ורדן
| 112 דקות

מערכת יחסים עדינה מתפתחת בין ג’ודי חייל בריטי, לבין פרגוס, איש המחתרת האירית ששבה אותו. בעקבותיה יוצא פרגוס ללונדון כדי להתחקות אחר אנשים הקשורים בחייו של ידידו. “משחק הדמעות”, שהשנה מציינים 25 שנה מאז בכורתו, הוא עדיין אחד הסרטים הנועזים והחכמים אודות זהות – לאומית ומגדרית. 

לפני ההקרנה ספוקרן וורד- בואי לעמוקים / מיקה בן שאול (לסביהונסט).

דייט למרי המשוגעת

בימוי: דארן ת’ורנטון
| 82 דקות

מרי מקרדל ה”משוגעת” חוזרת לדרוגדה לאחר חצי שנה בכלא ומנסה להסתגל לחיים. חברתה הטובה שרלין מאורסת וכבר לא כל כך רוצה להשתולל כמו פעם. תיכף החתונה, ומרי עדיין לא הצליחה למצוא לעצמה דייט. אחת ההפתעות הנעימות של 2016, עם פרסים ושבחים באירלנד ומחוצה לה

פרדי היקר

בימוי: רובי גת
| 74 דקות

פרדי הירש היה יהודי גאה, ציוני והומוסקסואל, שחי באפלת השואה. הוא היה מורה נערץ על חניכיו לפני הכיבוש הגרמני והמשיך בפעילות למען ילדים גם בגטו טרנזינשטט. אף כשהגיע אל מחנה המשפחות באושוויץ פרדי לא נכנע לייאוש והעניק רגעי אושר אחרונים לכ־600 ילדים. 

לפני ההקרנה שיחה עם אתי כהן אמו של ליאור כהן ממופע הדראג המצליח 'פאות קדושות' שתספר לנו על התהליך שעברה עם ליאור, עם המשפחה ועם עצמה. 

בן אמיתי

בימוי: שליס האס
| 72 דקות

סיפור אינטימי מרגש על משפחה בצל שינוי. בנט וואלאס, מוסיקאי צעיר ומחונן בן־19, חווה את גיל ההתבגרות בשלב קצת יותר מאוחר, עכשיו כשהוא נמצא רגע לפני הניתוח שיהפוך אותו לאדם שחלם להיות כל חייו.