ראשון | 01.11.20

פריטים
 
סגור
לתכנית החודשית

מבט על החברה – הפרות הקדושות שלנו

שוויון במדינה היהודית והדמוקרטית: חבובה המזרחית וזיגי האשכנזי 55 שנה אחרי

מרצה: פרופ' יצחק גל-נור

סאלח שבתי

בימוי: אפרים קישון
| 105 דקות

קישון עוקב אחר עולה חדש ממרוקו ואחר תהליך ההסתגלות שלו למדינתו החדשה והמוזרה. כמו כל העולים בני זמנו, הוא נשלח למעברה ונאלץ להפעיל את ערמומיותו כדי לגבור על הבירוקרטים הממונים על קליטתו, גם הם דמויות קישוניות אופייניות. 

האם השמירה על הביטחון מצדיקה הכול?

ההרצאה תדון בשאלת היחס בין ביטחון המדינה לבין זכויות האדם של מי שנחשדים כמסכנים את הביטחון ומי שסובבים אותם. מרצים: פרופ’ מרדכי קרמניצר, אדוה בלזם

חמש מצלמות שבורות

בימוי: עימאד בורנאט, גיא דוידי
| 90 דקות

עימאד בורנט, פלאח פלסטיני מהכפר בילעין, מקבל מצלמת וידאו ראשונה כאשר נולד בנו ג’יבריל בשנת 2005. באותו זמן ישראל מחליטה לבנות את גדר ההפרדה על אדמות כפרו. תושבי הכפר מתנגדים להחלטה וההפגנות השבועיות שלהם הופכים לסמל של התנגדות לא אלימה. עימאד מתעד את ג’יבריל ואת המאבק.

פטריוטיזם עיוור מול קונסטרוקטיביזם ומונופוליזציה של פטריוטיזם

מרצה: פרופ’ דניאל בר־טל

לילה טוב ובהצלחה

בימוי: ג'ורג' קלוני
| 93 דקות

בשנות ה-50, במסווה של ציד מרגלים סובייטיים, הטיל הסנטור ג'וזף מקארתי את חי תתו על כל המי ומי של אמריקה. אד מורו היה איש החדשות המוביל של רשת ה-SBC באותה תקופה. שום סיבה לא היתה לו לכופף את היושרה והמוסריות - סימני ההיכר המקצועיים שלו - בפני אימת הסנטור הידוע לשמצה.

כמה מחשבות על היעדר הרצון להיות אימהוֹת וחרטה על אימהוּת

מרצה: אורנה דונת

אבו אל בנאת

בימוי: משה מזרחי
| 100 דקות

אשתו של שבתאי אלפנדרי העמידה לו תשע בנות ואף לא בן אחד שיאמר עליו קדיש. בלילות חולם אלפנדרי על הבן המיוחל ובייאושו פונה למכשף מקומי המשביע שדים ונשים עקרות. הוא משיא את בתו הבכורה לעוזרו הקרוב, אך זו לא מאחרת ומביאה לעולם בת נוספת...