סגור
לתכנית החודשית

הארץ 100

ב-18 ביוני 1919 יצא הגיליון הראשון של "חדשות הארץ – עיתון יומי לענייני החיים והספרות". מדצמבר אותה שנה הושמטה מהלוגו המלה "חדשות", ונותר שמו "הארץ".

"הארץ" חוגג 100 שנים להיווסדו בסימן חושבות וחושבים פתוח. לאורך שנת  2019 יתקיימו אירועים ופעילויות שיוקדשו לנושאי הדגל של "הארץ".

הארץ 100

לקראת הבחירות

לפני הקרנת הסרט, שיחה בהשתתפות: רוית הכט, עיתונאית ופובליצסטית הארץ ואינס אליאס, כותבת המדור מזרחית מדוברת בעיתון הארץ.

הבלתי רשמיים

בימוי: אלירן מלכה
| 92 דקות

1983. בעל בית דפוס ירושלמי מתייאש מהאפליה הממוסדת ומחליט להקים רשימה מזרחית חרדית שתרוץ לעיריית ירושלים. הוא אוסף שני חברים, ובלי שום ניסיון הם מאלתרים יחד קמפיין. כנגד כל הציפיות, נדמה שאנשים מקשיבים להם.כדאי להתמסר ל"הבלתי רשמיים", של אלירן מלכה, שעם שפה קולנועית קולחת, תסריט קצבי ושחקנים מצויינים מציע דרמה קומית סוחפת ומהנה מאד. 

הארץ 100

הפולנים בשואה: חסידי אומות עולם או משת”פים?

על סערת “חוק השואה” ועל מה שקורה כשהיסטוריה ופוליטיקה מתערבבות. דובר: עופר אדרת, כתב ההיסטוריה של “הארץ". הכניסה חופשית.

זעזוע

בימוי: ולדיסלב פאסיקובסקי
| 105 דקות

פולין, שנות התשעים. אחרי שנים של גלות, חוזר פרנסיזק קלינה למולדתו. הכל נשאר כפי שהיה, הכל מלבד אחיו הצעיר ג'וזף אשר מטריד את תושבי הכפר עם עיסוקו האובססיבי בתושביו היהודים של הכפר שהיו ואינם עוד. 

הארץ 100

על עירוניות וירושלמיות

לפני הסרט תתקיים שיחה בין נעמה ריבה, אדריכלית, עיתונאית כמעט 8 שנים. כותבת על אדריכלות, עירוניות ואמנות וייטב בוסירה, אדריכל ירושלמי פעיל ביום־יום התכנוני־חברתי בעיר, בוגר בצלאל ותואר שני בלימודי תרבות מהאוניברסיטה העברית.

האזרחית ג’יין – הקרב על העיר

בימוי: מאט טירנאור
| 92 דקות

בשנות החמישים והשישים עברה ניו יורק תהליך פיתוח מהיר. ג’יין ג’ייקובס היתה עיתונאית שכתבה על תכנון ואריכטקטורה והכירה את העיר מגובה המדרכות. היא הבינה מה הופך ערים למוצלחות והתנגדה לתוכניות. סביב העימות שנוצר מציג הסרט שלפנינו את השאלות היסודיות שעומדות בפנים ערים ותושביהן,

הארץ 100

עלייתה של הטלוויזיה

הקרנת שני הפרקים הראשונים של הסדרה “צל של אמת: רוצח כביש החוף” ולאחר מכן שיחה בין ניב הדס וגילי איזקוביץ’ עיתונאי “הארץ” ושניים מיוצרי הסדרה יותם גנדלמן ומיקה תימור

צל של אמת: רוצח כביש החוף

בימוי: יותם גנדלמן, ארי פינס
| 80 דקות

בשנות ה־70 וה־80 נרצחו שורה ארוכה של נשים צעירות לאורך כביש החוף. העונה השנייה של סדרת הדוקו־פשע עטורת הפרסים חוזרת אחורה בזמן בניסיון לפענח את אחת התעלומות המסתוריות ביותר בישראל, ולהתחקות אחר עקבותיו של הרוצח הסדרתי האכזרי ביותר בתולדות המדינה.