סגור
לתכנית החודשית
המשפחה הישראלית
מה נשתנה?
בימוי: דוד אופק, מרדכי ורדי, אסתי שושן, רפאל בלולו, דורון צברי | 65 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

סגר הקורונה גרם לכולנו להתכנס – בתוך הבית, בחיק המשפחה, בעצמנו. הוא שינה דינמיקות משפחתיות, ערער את מצבנו התעסקותי, והותיר אותנו קצת שונים ממה שנכנסנו אליו. כדי לבחון כיצד הושפעו מהמצב משפחות ישראליות וקהילות שונות בחברה הישראלית שוחחנו עם פרופ' אסתי יפה, ראשת המגמה להתפתחות הילד באוניברסיטת בר אילן, חוסאם אבו באכר, מנהל סניף עפולה במוסד לביטוח לאומי, וד"ר דנה שי, פסיכולוגית ומנהלת-מייסדת של מרכז  SEED להתפתחות רגשית מוקדמת והמעבדה ההתפתחותית במכללה האקדמית תל אביב-יפו. מנחת הפאנל: נטע אחיטוב, כתבת ועורכת מדור משפחה בעיתון "הארץ"

תכנית "היום שאחרי" תינעל עם ראיון מיוחד של הסופר האמריקאי עטור הפרסים ג'ונתן ספרן-פויר עם עיתונאית "הארץ" נטע אחיטוב. בין השאר ידבר ספרן-פויר על ספרו "אנחנו האקלים: הצלת כדור הארץ מתחילה בארוחת הבוקר", שעוסק בקשר בין מסורות משפחתיות, התחממות גלובלית והבחירות התזונתיות שלנו. הוא יסביר מדוע חשוב לדבר על הפחתה בצריכת בשר במקום על שרטוט קו בינארי בין טבעונות לאי-טבעונות. ויציין את השיעור האחד שהוא לוקח איתו ממשבר הקורונה. 

לצפייה בשיחה>>>

לצפייה בסרט לחצו על כפתור הפליי

הסרט יהיה זמין לצפייה למשך שבוע (עד ה-26.06 בשעה 13:00)

התוכנית תעלה באתרי הסינמטק, הארץ ומכון ון ליר בשעה הנקובה.

הצפייה חופשית.

 

ישראל 2020 | 65 דקות| עברית

חמישה במאים מתעדים את ליל הסדר, מההכנות ועד הסיגריה שאחרי: דוד אופק בודק מה השתנה בבית מאז שתיעד את משפחתו במלחמת המפרץ בסרט הגמר שלו "בית". הרב מרדכי ורדי מתמודד עם השאלות ההלכתיות והאתגרים המשפחתיים בקיבוץ ראש צורים שבגוש עציון. אסתי שושן ומשפחתה מתכוננים במרץ לחג בזמן שהמגיפה כופה שינוי בסדר החיים ובאורחות החג. רפאל בלולו ואוריה זיני חוגגים סדר לבדם ומנסים לשמור על המסורות המשפחתיות ודורון צברי מבלה את החג בדירתו בתל אביב, ובודק איך זה לעשות סדר לבד. 

הפרויקט המיוחד, שהופק בשיתוף עם המיזם המשותף של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, קרן מיימונידיס וקרן אבי חי ובהפקת קסטינה, משודר ב-8HOT.