רביעי | 08.04.20

פריטים
 
סגור
לתכנית החודשית
המתחם הדיגיטלי של פסטיבל AniNation
מיטב תכני הVR של 2018

גם השנה הפסטיבל ליקט את התכנים הבולטים ביותר בשדה סרטי הVR העולמיים: יצירות עטורות פרסים, מרגשות, מניעות, מסקרנות, ובעיקר חדשניות באופן בו הן מפצחות את מלאכת הסיפור הקולנועי. פרוייקטים של צפיה בישיבה, לצד פרוייקטים הנעים במרחב לפי תנועת חיישנים פזורים.  מעיבוד VR למוכרת הגפרורים הקטנה, ועד לפרוייקט המדמה חוויית חיים עם אלצהיימר.

VR כמעורר אמפתיה, מבט חדשני על המציאות ועל האופן בו אנו חווים אותה.

הקהל מוזמן בחום להתנסות בפרויקטים השונים! התכוננו לחווייות משנות תפיסה!

2017 / Allumette

Penrose Studios

20 דקות

חווית מציאות מדומה עטורת פרסים, נחשבת ליצירת המופת הראשונה בטכנולוגיה זו.  זהו סיפורה של אלומט אשר מתגוררת עם אמה בעיר קסומה בעננים אך כאשר מתרחשת טרגדיה איומה, חייה משתנים מקצה לקצה. הסיפור נכתב בהשראת "מוכרת הגפרורים הקטנה" מאת הנס כריסטיאן אנדרסן.

עקב אורך הסרט, יש להרשם לצפיה בו מראש, במתחם המדיות החדשניות במהלך ימי הפסטיבל

 

A Thin Black Line / 2017

Douglas Watkin

בשנת 1942 בעיצומה של מלחמת העולם השנייה, הופצצה העיר דארווין שבצפון אוסטרליה. בעקבות ההפצצות הקשות נמלטה מחצית מהאוכלוסייה מהעיר, מתוך אמונה כי פלישה יפנית קרובה. חווית הVR מבוססת על סיפור משפחתו של הבמאי, ילידים אוסטרלים (אבוריג'ינים) ומסופרת מנקודת מבטה של אמו, אז, ילדה בת 5.  12 דק

השנה נציג בפסטיבל עמדת ציור במרחב באמצעות טכנולוגיית מציאות מדומה! האפליקציה Tilt Brushֿ מאפשרת לכל אחד לצייר וליצור ציורים ומודלים תלת מימדיים בקנבס האינסופי של המרחב הוירטואלי. מבין כל היצירות שיצוירו במהלך הפסטיבל, נערוך בכל יום תחרות בה ישפוט אחד מאורחינו מחו"ל, אשר יבחר מבין כל היצירות, ציור אחד שיודפס במיוחד במדפסת תלת מימד ויהפוך לממשי!  כל הציורים יעלו לעמוד הפסטיבל, אתם מוזמנים להצטרף לעמוד ולצפות בכל היצירות.

ההדפסות מתאפשרות באדיבות חברת   PICO Kids.

PICO Kids הינה חברה לתועלת הציבור שהוקמה בשנת 2012. מטרת המיזם היא חיבור בין טכנולוגיה לחינוך ערכי ירושלמי, על מנת למקם את ירושלים כמובילה חברתית-טכנולוגית ברמה המקומית וברמה הגלובלית.לוגו קטן שלהם

מוגבל לשימוש של 15 דק׳ ומצריך הרשמה מראש

 

Blind Vaysha / 2017

Théodore Ushev

13 דקות

יצירה אקספרסיוניסטית המספרת את סיפורה של וויישה, ילדה צעירה אשר נולדה עם יכולת ראיה יוצאת דופן - האחת רואה את העבר והשניה את העתיד. העבר מעוור אותה ווהעתיד מעורר אימה, מה שמונע מוויישה לחיות בהווה.

 

Space Explorers - A New Dawn / 2017

Felix & Paul Studios

19 דקות

חווית מציאות מדומה עטורת פרסים על המסע השאפתני ביותר של האנושות לחקור ולהבין את היקום שלנו ואת מקורותינו. החוויה עוקבת אחר חייהם של אסטרונאוטים בנאס"א במהלך שהותם בחלל, האימונים הקשים, הניסויים המורכבים והאחווה שקיימת בין תוכניות החלל ברחבי העולם.