שבוע קולנוע אוסטרי 2017
 

אוהדי התרבות האוסטרית והקולנוע האוסטרי היקרים!

אני שמח לקבל את פניכם בשבוע הקולנוע האוסטרי השני בישראל אשר מביא ארצה עבודות קולנועיות חדשות ונועד לקדם את סצנת הקולנוע האוסטרי המעולה. השנה שוב יוקרנו שישה סרטים אוסטריים עכשוויים, כולל שתי בכורות בישראל בגרסתן המקורית - עם כתוביות באנגלית ובעברית - בשישה סינמטקים ברחבי הארץ.

מבחר הסרטים השנה מגוון מאד. סרט הפתיחה יהיה ''אהבה אולי'' מאת הבמאי האוסטרי מיכאל קרייזל. הסרט עוסק באזרחי וינה אשר חווים גורלות שונים כתוצאה מחוסר יכולתם לתקשר ביניהם. שורה של תקריות, חלקן ברות מזל וחלקן של חוסר מזל, מפגישות בין האנשים. שלושה סיפורים המשולבים יחדיו הם לב לבו של הסרט ''חוסר מזל'' מאת הבמאי תומאס וושיץ - החלטות שגויות, הזדמנות והחיפוש אחר האושר מהווים את קו התסריט. הסרט "שטפן צווייג'' עוסק בשנות הגלות בחייו של הסופר האוסטרי יהודי המפורסם. סרט זה היה המועמד לפרס האוסקר ה־89 לסרט הזר הטוב ביותר. לעומת זאת הסרט ''קומה''' מאת הבמאי אומוט דאג נוגע במסורות חברתיות המושרשות עמוק במעבר ממקומות רחוקים לוינה.

בנוסף לסרטים העלילתיים יוקרנו שני סרטי תעודה. ''ספארי'' מאת הבמאי אולריך זיידל ו''חיים גרמניים'' עם ברונהילדה פומזל, מזכירתו וקלדניתו לשעבר של שר התעמולה הנאצי יוזף גבלס, אשר משקף את המשברים ההיסטוריים העיקריים של המאה ה־20 ואת החיים בגרמניה לאחר מכן. בתום ההקרנות אורחינו ידונו אתכם על סרטיהם.

ברצוני להודות לסינמטקים, לבמאי הסרטים וכמובן לקהל הרב המתעניין בהקרנות שלנו ובתרבות האוסטרית ובסרטים האוסטריים במיוחד, בלעדיהם שבוע הקולנוע הזה לא היה יוצא לפועל. בנוסף ברצוני להודות לצוות שעובד איתי על המאמץ ללא לאות בהכנת הפרויקט. אני מאד מקווה שתיהנו מהסרטים.

יוהאנס שטרסר

מנהל פורום התרבות האוסטרי

אהבה אולי

ארץ:
אוסטריה
שנה:
2016
בימוי:
מיכאל קרייזל
     

קומה

ארץ:
אוסטריה
שנה:
2012
בימוי:
אומוט דאג
     

חיים גרמניים

ארץ:
אוסטריה
שנה:
2016
בימוי:
אולף ס. מילר, כריסטיאן קרונס, פלוריאן וויגנסאמר , רולנד שרוטהופר
     

חוסר מזל

ארץ:
אוסטרליה
שנה:
2015
בימוי:
תומאס וושיץ
     

ספארי

ארץ:
אוסטריה
שנה:
2016
בימוי:
אולריך זיידל
     

שטפן צוויג: פרידה מאירופה

ארץ:
אוסטריה , גרמניה, צרפת
שנה:
2016
בימוי:
מריה שרדר
האירוע הבא:
11/05/17