סרטי גמר – בית הספר מעלה 2016

אודות הסרט

 

17:00 טקס חלוקת תעודות / 19:00 קבלת פנים / 19:30 הקרנת סרטי הגמר

שלב שתיים (ישראל 2016)

בימוי: חגי אדוריאן | עדי, צעירה בת 23, חולמת ומתכננת את הטיול הגדול. ממש לפני הטיסה היא מגלה שהיא חולה בסרטן בפעם השנייה. עדי לא מוכנה לעבור שוב את הסבל הכרוך בטיפולים ולמרות התנגדות הסביבה, היא מחליטה לברוח מבית החולים, ולהגשים את חלומה. (26 דקות)

כמו בבית (ישראל 2016)

בימוי: שירה מישר | הלנה, בעלת מסעדה קטנה בירושלים, חוגגת היום את יום ההולדת ה־50. במקום לחזור הביתה אל בעלה היא בוחרת להישאר עוד קצת במסעדה, יחד עם עובר אורח שנקלע למקום וילד רחוב שהיא הצילה מקטטה. (12 דקות)

בת שרות (ישראל 2016)

בימוי: רעיה טובול | שירה, בחורה בת 18 המשרתת בשרות לאומי, מתוסכלת מעבודות הקישוט שהיא מתבקשת לעשות בבית הספר בו היא נמצאת. מפגש עם ענבל, תלמידה בת 14, המגלה שהיא בהריון והרצון לעזור לה, מובילים את שירה להתמודדויות בלתי צפויות עד לסוף בו היא משלמת מחיר כבד על תמימותה. (23 דקות)

קרן אור (ישראל 2016)

בימוי: ליהי סבג | מיכל מגדלת את קרן אור לבדה מאז שהיא בת 17. על רקע השיכונים המדכאים של עפולה ושל ירושלים, ותוך כדי מאבק יומיומי שלה למציאת פרנסה ואולי גם משפחה, מיכל תעשה הכל כדי לשמר את התא המשפחתי הקטן שלה. (29 דקות)

לא קרה כלום (ישראל 2016)

בימוי: מיטל מימון | נטע (17) מתבשרת שאחיה נהרג בצבא. על רקע האבל הכללי הנופל על המשפחה והקיבוץ, נטע צריכה להתמודד לא רק עם האבל, אלא גם עם הזיכרונות הטראומתיים מהיחסים עם אחיה. (14 דקות)

חוד של נעץ (ישראל 2016)

בימוי: מיכל כהן | אמילי (22) היא בחורה חרדתית, הנמנעת מלפתח קשרים חברתיים. דרך ההתמודדות שלה עם סיטואציה חברתית היא להכאיב לעצמה ולהתרכז בכאב. כשהיא פוגשת באמה (23) הנמשכת אליה, הן נכנסות למערכת יחסים משונה בה אמילי נעה בין הרצון להסתגרות לבין הרצון לקרבה לאמה. (15 דקות)

פזמון חוזר (ישראל 2016)

בימוי: כלנית טייאר | ליאת, בת 23, רוצה ללמוד מוזיקה בג'וליארד, ביה"ס יוקרתי בניו יורק, למורת רוחו של אביה. לאחר מותו, כשהיא מתכננת לטוס ללא רגשות אשמה, הוא חוזר לחייה ומנסה לעשות כל שביכולתו כדי לעצור בעדה. (20 דקות)

     

שם באנגלית:

Ma’aleh School of Television, Film & Arts – Graduate Films 2016