מרץ 2017

12-19.03.2017

שיתוף פעולה ייחודי בין מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח באוניברסיטה העברית וסינמטק ירושלים, במסגרת "שבוע המודעות למוח" העולמי. במהלך "שבוע אמנות ומוח" יתקיים מדי ערב אירוע מדעי לקהל הרחב. אירועים אלו יכללו הרצאות מפי מיטב מדעני המוח בתחומים הנמצאים בחוד החנית של המחקר, ויוקרנו סרטים המצויים בדיאלוג מפרה עם נושאי ההרצאות. 
     

פסטיבל הקולנוע הצרפתי

"הקולנוע הוא אומנות קולקטיבית", כפי שאומר זאת ברטראן טברניה אשר מספק לנו הצצה לכך בסרטו "מסע אל הקולנוע הצרפתי", סרט דוקומנטרי מרתק על הבמאים, השחקנים והמשוררים הצרפתים הגדולים ביותר. מדובר במחוות אהבה בלתי נגמרת לקולנוע שהיא "אמנות האשליה הגדולה ביותר". הפסטיבל יציע לצופים רגעים מרתקים של קולנוע במסע בזמן, מגיל הנעורים והתמימות דרך הבגרות, מסע שבו הכל אפשרי...

     

שבוע קולנוע אירי

התכנית שמה דגש על המנעד הרחב שיש לקולנוע אירי להציע, מהקומדיה השחורה "דייט למרי המשוגת" לדרמה העוצמתית "ויוה" ומציגה את הכשרונות הצעירים והמבטיחים של הקולנוע האירי, כמו הבמאי פאדי ברית'נאץ' ("ויוה") והשחקן ג'ק ריינור, שזכה בפרס המשחק בפסטיבל סאנדאנס דאשתקד.

סרטים שחייבים לראות

רחל אסתרקין של יצירת המופת של אנטוניוני יצרים

דנה קסלר על קומדיית הפולחן של שנות ה-80 יפה בוורוד

בנימין פרידנברג על סרטו עוצר הנשימה של אלן רנה הירושימה אהובתי

עידן אלתרמן על אחד הסרטין הכיפיים ביותר בכל הזמנים האחים בלוז

שבוע עם יוסף סידר

"נורמן", סרטו החדש, החמישי, של יוסף סידר, הוא הזדמנות טובה לבחון לרגע את הקריירה המתפתחת והמוצלחת שלו. ברנסאנס של הקולנוע הישראלי, שהחל לפני כ־15 שנה, יש ליוסף סידר מניות יסוד. סידר מצליח לקחת עניינים ישראליים מאד, לזקק אותם למבנים דרמטיים, ולתרגם את אלו למוצרים קולנועיים מעולים. אנו גאים לארח את יוסף סידר וסרטו החדש להקרנת בכורה, בכדי לציין שנתיים בלי ליה ון ליר.