מרץ 2016

שבוע אמנות ומוח

שיתוף פעולה ייחודי בין מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח באוניברסיטה העברית וסינמטק ירושלים, במסגרת "שבוע המודעות למוח" העולמי. במהלך "שבוע אמנות ומוח" יתקיים מדי ערב אירוע מדעי לקהל הרחב. אירועים אלו יכללו הרצאות מפי מיטב מדעני המוח בתחומים הנמצאים בחוד החנית של המחקר, ויוקרנו סרטים המצויים בדיאלוג מפרה עם נושאי ההרצאות. בנוסף, יתקיימו אירועים ברחבי העיר. אירוע הפתיחה יכלול דיאלוג בין הסופר דויד גרוסמן ופרופ' נפתלי תשבי בנושא מוח, מחשבה, דמיון ויצירה
     

פסטיבל הקולנוע הצרפתי

שנת הבר מצווה של הפסטיבל מצטיינת בתוכנית מיוחדת, שבמסגרתה יוצגו כמה מן הסרטים הבולטים שנוצרו השנה בצרפת - דרמות, קומדיות רומנטיות ומספר סרטים תיעודיים. השנה צפויה להגיע משלחת מכובדת של יוצרים ואנשי קולנוע צרפתיים, שיגיעו להקרנות השונות של סרטיהם, ביניהם אנחנו שמחים לארח את הבמאי קלוד ללוש והשחקנית אלזה זילברשטיין שיגיעו לאירוע פתיחת הפסטיבל עם סרטם "הוא + היא".
     

זוכרים את ליה ון ליר

במלאת שנה למותה של ליה ון ליר, מייסדת הסינמטק, נקיים הקרנת בכורה ל"פרינסס שואו", אחד הסרטים המרגשים של השנים האחרונות, ולאחריה שיחה עם במאי הסרט עידו הר וכוכבת הסרט סמנתה מונטגומרי - פרינסס שו.

סקס גרוע ובירות חופשי*

דורון פישלר על סצינות הסקס המוזרות והמקוריות ביותר בתולדות הקולנוע. הרצאה חינוכית ומעשירה עם הרבה אנשים ערומים. האירוע למבוגרים בלבד, מסיבות ברורות. *בירות למשתתפי האירוע - עד גמר המלאי

STATES OF MINDS 2016 - פסטיבל קולנוע אמריקאי עצמאי

פסטיבל הקולנוע האמריקאי "States of Minds 2016" מציג בעזרת סרטים עלילתיים ותיעודיים  את הריבוי במציאויות חברתיות ועלייתן של קבוצות חברתיות חדשות אשר מכילות את התרבות והחברה האמריקאית. הסרטים השנה מציגים את מסע ההתפייסות בין הרגש למציאות.