רביעי | 18.07.18

סגור
לתכנית החודשית
נשים בסעודיה: נאבקות לשינוי במעמדן
המשוררת
בימוי: סטפני ברוקהאוס, אנדי וולף | 90 דקות
19.07.18
20:00
חמישי 19.07.18 20:00 סינמטק 3
2018-07-19 20:00:00 2018-07-19 21:30:00 Asia/Jerusalem נשים בסעודיה: נאבקות לשינוי במעמדן <p>האם הרפורמות החשובות ביחס לנשים שיוזם יורש העצר הסעודי לאחרונה מקרבות את נשות סעודיה למען שוויוני בממלכה? ומה תפקידן של הנשים במאבק למען שינוי במדינה השמרנית הווהאבית<span>? </span></p><p>ענבל נסים־לובטון, מלמדת באונ׳ הפתוחה ועובדת במחלקה להוראה וללמידה. עמיתת מחקר של הפורום לחשיבה איזורית. מתמחה בהיסטוריה של תימן ובסוגיות שקשורות לנשים במזרח התיכון<span>. </span></p><p>אירוע בשיתוף הפורום לחשיבה אזורית</p> Cinematheque Jerusalem Cinematheque

הקרנות נוספות של הסרט

האם הרפורמות החשובות ביחס לנשים שיוזם יורש העצר הסעודי לאחרונה מקרבות את נשות סעודיה למען שוויוני בממלכה? ומה תפקידן של הנשים במאבק למען שינוי במדינה השמרנית הווהאבית?

ענבל נסים־לובטון, מלמדת באונ׳ הפתוחה ועובדת במחלקה להוראה וללמידה. עמיתת מחקר של הפורום לחשיבה איזורית. מתמחה בהיסטוריה של תימן ובסוגיות שקשורות לנשים במזרח התיכון.

אירוע בשיתוף הפורום לחשיבה אזורית

גרמניה, ערב הסעודית 2017 | 90 דקות| ערבית, אנגלית | תרגום לעברית, אנגלית

חיסה הלאל היא המתמודדת היחידה בגמר תחרות משורר המיליון (75 מיליון צופים!). אל מול המתחרים הגברים לבושי הלבן, היא בולטת בבגדיה השחורים, בבורקה המכסה את פניה לחלוטין. אבל השירה שלה – חתרנית ונועזת – מבטאת ביקורת כנגד דיכוי הנשים והקיצוניות הדתית. המשוררת מביא דיוקן מורכב ומסקרן של הלאל, על הבמה ומאחוריה, בביתה וברחבי ריאד. אנו לומדים על המסורת התרבותית והשבטית שמתוכה צמחה, ומגלים את האומץ והמורכבות שבמעשיה, עם הכבוד למסורת וההתרסה כנגד מי שמשתמשים בה לדיכוי. 

שם באנגלית: