נובמבר 2016

או לה לה! – פסטיבל קומדיות צרפתיות

סרטי המהדורה השנייה של פסטיבל הקומדיות הצרפתיות "או לה לה!" נבחרו בקפידה ממיטב ההיצע של תעשיית הקולנוע הצרפתית. הקומדיה הפופולרית, הרומנטית, הדרמטית, הבורלסקית והסאטירית - על כל גווניה הקומדיה מאתגרת אותנו ומראה לנו את הסיפור האישי שלנו. הצחוק מרגיע, מכשף ומרגש אותנו. אנו מזמינים אתכם לחלוק עם גיבורי הקומדיות את האתגרים העומדים בפניהם במסעם לקבל את האחר, על כל הבדליו, תוך כדי שמירה על ייחודם האישי. אנחנו מאחלים לכם פסטיבל מהנה ביותר ומלא צחוק.
     

פסטיבל הקולנוע האנתרופולוגי החמישי

הפסטיבל לקולנוע אנתרופולוגי בישראל - חוזר בפעם החמישית. גם השנה הוא יתקיים בסוף חודש נובמבר

סינמטק ירושלים חבר למחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של האוניברסיטה העברית, וביחד הם פועלים לקדם סרטים דוקומנטריים בעלי אוריינטציה אתנוגרפית. סרטים אלה, מתארים בכלים קולנועיים את המורכבויות של חיי היחידים והקהילות בעולם הרחב, את היחס בין האנושי ללא אנושי, ואת הביטויים החברתיים, פוליטיים כלכליים וכד' של יחסים אלה.

בואו להיות איתנו, בואו להיות בעולם.

     

שבוע קולנוע קוריאני

השנה בשבוע הקולנוע ארבעה סרטים: מותחן, קומדיה, סרט אנימציה וסרט פוליטי - ארבע סרטים המייצגים נאמנה תעשייה מגוונת שממשיכה להתפתח ולהגיע לשיאים אומנותיים חדשים.

טרום בכורות

לפני כולם סרט הביכורים של השחקן דון צ‘ידל הוא ביוגרפיה לא שגרתית של ענק הג‘אז מיילס דיוויס

המורה דרמה שנונה המשלבת בין הומור שחור לסאטירה חברתית

בלוז לחופש הגדול

עותק דיגיטלי משוחזר, מרהיב ומרגש, במלאת 30 שנה לקלאסיקה ישראלית שרתמה, לראשונה, סרט נעורים ישראלי למעשה פוליטי. "בלוז לחופש הגדול" הוא הסרט הישראלי הראשון היוצא בהפצה מחודשת לבתי קולנוע.