ספטמבר 2016

פיניטה לה קומדיה? מחווה לאלברטו סורדי

אלברטו סורדי היה אחד מכוכבי הקומדיה הגדולים, המוכשרים וכובשי הלבבות של איטליה, והתמחה בסאטירה על המוסכמות החברתיות של ארצו בקומדיות שחורות, פארסות וגם דרמות. יחד עם בני דורו, אוגו טוניאצי, נינו מנפרדי ו־ויטוריו גסמן, סורדי מייצג את הפסגות של הקולנוע האיטלקי אחרי מלחמת העולם השנייה וספציפית בז'אנר הקומדיה החברתית האיטלקית - קומדיה א־לה איטליאנה, שצמחה מהניאוריאליזם האיטלקי של שנות הארבעים ואופיינה ע"י שילוב של גישה ריאליסטית עם ביקורת חברתית, הומור שחור ובחינה ארסית של נורמות החברה האיטלקית והשחיתות הפושה בה.
     

ניק קייב – האלבום החדש

אירוע קולנועי חד פעמי - "עוד פעם אחת עם רגש" הוא הזדמנות ראשונה להקשיב לאלבום החדש של ניק קייב והזרעים הרעים. "עוד פעם אחת עם רגש" אמור היה להיות סרט הופעה, אך הוא הפך למשהו הרבה יותר משמעותי. הסרט, שמוצג בדו ובתלת מימד, משלב בין קטעי הופעה בה מבוצעים שירי האלבום, לבין קטעי ראיונות וצילומים, כשניק קייב מלווה את הסרט בקריינות ובמחשבות מאולתרות.

     

ימי תרבות 2016

סרטים ומפגשים עם קולנוע ישראלי

שיחה עם תסריטאי הסרט אלכסנדר פלבניק וגיבור הסרט אדוארד מיקסר בעקבות הסרט החולמים מבבילון

יום א', 15.09, 19:00

שיחה עם הבמאי יונתן ניר בעקבות הסרט אח שלי גיבור

יום ה', 18.09, 19:00

שיחה עם יוצר הסדרה דורון צברי בעקבות הסדרה מגש הכסף

יום שבת, 20.09, 19:00

ארוחות משפחתיות

לכבוד "סיירנבדה" ולכבוד עונת החגים שמחכה לנו בקצה ספטמבר, אנו מגישים תוכנית קטנה של סרטים שבמרכזם ארוחות משפחתיות. כדרכן של ארוחות ושל משפחות, הן עלולות להתיש את הגוף והנפש - אך באותה מידה הן עשויות להציע גם חום פשוט ומיידי. במתח הזה שבין עונש לעונג עוסקים הסרטים שנציג החודש: דרמות משפחתיות בשרניות, שיאפשרו לכולנו להתכונן טוב יותר אל מרתון המפגשים הקולינריים של חגי תשרי. שנה טובה.