אוקטובר 2016

AniNation - ירושלים חוגגת אנימציה!

במהלך חודש אוקטובר נקיים בסינמטק, בתמיכת "המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים", 4 ימים של חגיגה צבעונית ובה מיטב היצירה המקומית והבינלאומית בירושלים.

הקרנות סרטים חדשים , תחרויות אנימציה, לקטי סרטים קצרים זוכי פסטיבלים מ2016, סדנאות לילדים ונוער, יוצרים מחו"ל, כיתות אמן למבוגרים, אנימציה למשחקי מחשב, חלל VR, והרצאות לקהל הרחב.

אנחנו מאחלים לכם חג אנימציה שמח וצפיה נעימה!

     

פסטיבל אקי־נו לקולנוע יפני

פסטיבל אקי־נו לקולנוע יפני (פסטיבל הסתיו) מבקש להציג בפני הקהל הישראלי את מיטב הסרטים היפנים העכשוויים. תשעת הסרטים שיוצגו השנה, רבים מהם זוכי פרסים בפסטיבלים החשובים בעולם, מצליחים לייצג מגוון ז'אנרים של הקולנוע היפני, מסרטי האימה והמתח, המיתולוגיה היפנית, האנימציה ועד הדרמות המשפחתיות העדינות יותר שהקולנוע היפני נודע בהן.
     

מועדון הסרט המופרע: נפרדים מג‘ין ווילדר

הרצאה מצחיקה אודות סיפור חייו ויצירתו של אחד האנשים המצחיקים בהוליווד. לסיום תוקרן הקומדיה פורצת הדרך "המפיקים" עליה היה מועמד לאוסקר לתפקיד שחקן המשנה הטוב ביותר.

שבוע קולנוע פורטוגלי

השנה, שבוע קולנוע פורטוגל ה־12 מוקדש לחקר השפעות הזמן החולף על הדימויים, הנרטיבים ועל הקולנוע עצמו כמכשיר היסטורי, כזיכרון דינמי...ברוח האירוע השנה, התכנית מתמקדת בכמה מההפקות העכשוויות והחשובות של במאי פורטוגל אשר מציגים נקודות מבט היסטוריות חדשות. הסרט הפותח הוא "מכתבים מהמלחמה" של איבו פריירה (באחת מההקרנות הראשונות של הסרט בעולם)

האישה היא עתידו של הגבר

הקולנוע האמריקאי לקראת הבחירות לנשיאות.

ההתמודדות של אישה לתפקיד נשיא ארה"ב, התפקיד הבכיר ביותר שלא נכבש עדיין מידי גברים, מעוררת תגובות חזקות באמריקה ובעולם - מהתרגשות ועד לביטויים ישירים של מיזוגניה אלימה. הקולנוע (והטלויזיה) האמריקאים הציגו בשנים האחרונות כמה דימויים נשיים מעניינים שמאפשרים אולי להציץ אל הכוחות שמניעים את התגובות האלו. האפקט המצטבר מדגיש עד כמה התמודדותה של קלינטון ובחירתה האפשרית, כלומר המאבק בין נשים וגברים - הוא בלבה של אמריקה.