ינואר 2017

מבט נוסף 2017 –

פרויקט זה מאפשר כל שנה את הקרנתה של תכנית סרטים, אחד מכל אחת מהמדינות המשתתפות, בגרסאות ארכיון משוחזרות ובפורמטי הקרנה איכותיים. דרך כך, הוא מקווה להעלות את המודעות לקולנוע אירופי קלאסי ולאמצעים הנדרשים לשמרו. "תשוקה חותכת" הינה התמה אשר סביבה מאורגנת תכנית ההקרנות של "מבט נוסף 2017". שמונת הסרטים האירופים שיוצגו אמנם עוסקים בהקשרים שונים: מחויבותו של האמן לעבודתו, קשרים משפחתיים, אהבה רומנטית, יופי פנימי מול חיצוני, בריחה מקרתנות כפרית או משעמום עירוני. אבל במרכז כולם עומדת התשוקה האובססיבית, הבלתי נלאית, זו שאינה מרפה, למשהו או מישהו.

     

מחווה לאנדריאה ארנולד

בארבעת סרטיה הארוכים "דרך אדומה", "מחוץ למים", "אנקת גבהים" ו"אמריקן האני" ארנולד הולכת ומשתכללת, לא מתבוססת בתוך קלישאות והיא עתה יוצרת ייחודית שהצליחה לבנות לעצמה שפה קולנועית שיודעת לפעול היטב על החושים. כל סרט שלה הוא הרפתקאה רגשית ואסתטית שכדאי להשתתף בה. אתם מוזמנים.

 

 

 

 

 

     

מתחת לרדאר 2016

מבקרי קולנוע מובילים על הסרטים שעברו מתחת לרדאר בשנת 2016

ליאור אלפנט על האמת של פריץ באואר

יום א', 01.01 20:30

בנימין טוביאס על באש ובמים

יום ב', 02.01, 20:30

אור סיגולי על גלים גבוהים

יום ד', 04.01, 20:30

איש הכוכבים

במלאת שנה למותו של דיוויד בואי , השחקן  עידן אלתרמן, מעריץ אדוק, ירצה על התחנות והתפניות המפתיעות בקריירה של המוזיקאי החד פעמי הזה, שלכל אורך הקריירה לקח סיכונים וחיפש דרכים חדשות להתבטא. יכול להיות שהוא באמת הגיע מהחלל? והקרנה של עותק דיגיטלי חדש של "האיש שנפל מכוכב אחר"

מחווה לאמציה חיוני

מחווה למפיק הסרטים הישראלי אמציה חיוני 1933-1990.  

חיוני היה מחלוצי תעשיית הקולנוע הישראלית בשנות ה־60. בן סרטיו: חור בלבנה, שלושה ימים וילד, הטרמפיסט