פברואר 2016

מחווה לסינמסקופ

בינואר 1996 הושק מדור הקולנוע ״סינמסקופ״ מאת יאיר רוה, מדור אישי רחב ידיים, מרובה מילים, שכיסה מדי שבוע את לפני ואחורי הקלעים של עולם הקולנוע וחוויית הצפייה בסרטים, בקולנוע ובבית. בינואר 2006 קם בלוג הקולנוע ״סינמסקופ״ שהפך, מאז ועד היום, לאובססיה יומית וממשיך להגיש מבט אישי על תחום הקולנוע הישראלי והבינלאומי. במלאת עשר שנים לבלוג, בחר רוה שבעה סרטים שיוצגו החודש בסינמטק.
     

הולה מקסיקו

המהדורה השנייה של "הולה מקסיקו" פורסת בפניכם הצופים את מיטב הקולנוע המקסיקני העכשווי, החל מסרטים שהיו מועמדים לאוסקר ועד לסרטים כמו "סושי ממזרח העיר" שמגולל את סיפורם של מהגרים מקסיקנים בארה"ב. אנו מקווים שתהנו מהצבעוניות והעושר של מקסיקו דרך הקולנוע.
     

שבוע קולנוע יפני

השנה נבחרו שבעה סרטים של מיטב היוצרים היפנים־מסטרים ותיקים ויוצרים עכשוויים - שכולם עוסקים באחד הנושאים הפופולריים ביותר בקולנוע היפני - המשפחה. העיסוק בתא המשפחתי מאפשר ליוצרים היפנים לדון בגלוי או במרומז בתמורות החברתיות הכלכליות והפוליטיות שעברו ועוברות על יפן במאה השנים האחרונות. כדרכו של הקולנוע היפני מאופיינים סרטים אלה בקומפקטיות ובמתינות מצד אחד ובקינטיות מתפרצת מצד שני.

נפרדים מדיוויד בואי

הרעב בואי הוא ערפד עתיק יומין שחייב את עזרתה של רופאה בת תמותה...

יום ג', 02.02, 20:30

בועז כהן על בואי המוזיקאי והשחקן

וסרט הפולחן "מבוך"

יום שבת, 20.02, 11:00

פסטיבל הקולנוע האוסטרלי

לצחוק, לדמוע ולהתרגש עם מיטב היצירה הקולנועית האוסטרלית