דצמבר 2016

פסטיבל הקולנוע היהודי ירושלים / 24-29.12

פסטיבל הקולנוע היהודי בסינמטק ירושלים מציג השנה תוכנית מגוונת ובה כ 40 סרטים : הקרנות בכורה של סרטים עלילתיים ותיעודיים, ישראלים ובינלאומיים, אירועים מיוחדים ברוח הסרטים ומפגשים עם יוצרים ואנשי קולנוע מהארץ ומחו"ל. הסרטים בפסטיבל וכן יוצריהם מזמנים מבט קולנועי על שלל נושאים הקשורים בשאלת הזהות היהודית: אמונה, אמנות, תרבות, פילוסופיה, מוסיקה, אוכל, אורח חיים בארץ ובגולה, והקשר בין יהדות לדתות אחרות.
     

מחווה למרצ'לו מסטרויאני

שחקן ענק, אייקון תרבותי וכוכב ממיס לבבות. אין כאלה בימינו, בוודאי בקולנוע האירופאי, המשלבים את שלושת ההיבטים המנוגדים לעתים של הגדרת שחקן קולנוע. עשרים שנים לאחר מותו ב־19.12.96 נערוך מחווה למרצ'לו מסטרויאני.
     

יקום הקסם של מארוול

מאז שנת 2008 חברת מארוול וגיבורי העל שלה שולטים ברשימת שוברי הקופות בארצות הברית ובעולם. "דוקטור סטריינג'" הוא הסרט ה־14! במה שקרוי "היקום הסינמטי של מארוול". מהו היקום הזה? מה הם השלבים (אנחנו כרגע בשלב 3), ומי הוא דוקטור סטריינג'? עם אלון רוזנבלום

מביטים לפחד בעיניים

סרטי האימה בכל העולם כמיצגיו של תת־מודע פוליטי וחברתי, המעידים על מה שבאמת מתרחש מתחת לפני השטח. מרצה: אור סיגולי

והסרט "לא לנשום", זוכה בתואר סרט האימה של השנה. יותר מאשר תסריט אפקטיבי, מוכח פייד אלוורז את כשרונו להושיב אתכם על קצה הכסא. 

שבועיים של הבמאים - פסטיבל קאן

הישר מפסטיבל הקולנוע קאן האחרון - שבועיים של הבמאים - האחות הנועזת של המסגרת הרשמית שנועדה לגלות כישרונות של הקולנוע של מחר. ואכן, במאים רבים שהציגו את סרטם הראשון או השני ב''שבועיים של הבמאים'' מצאו לאחר מכן את מקומם בתחרות הרשמית והפכו לדמויות מובילות בקולנוע העולמי: וורנר הרצוג, ריינר וורנר פסבינדר, ג'ורג' לוקאס, מרטין סקורסזה, ג'ים ג'ארמוש, קן לואץ', מיכאל הנקהֿ, שאנטל אקרמןֿ ספייק לי, האחים דארדן ועוד