אפריל 2017

צ'ינמה איטליה

פסטיבל הקולנוע האיטלקי בישראל

זו השנה הרביעית ברציפות שצ'ינמה איטליה מתקיים בסינמטק וברחבי הארץ. הפנורמה העכשווית נמתחת בין סרטים עם מחויבות חברתית עמוקה, כדוגמת אש על המים של ג'נפרנקו רוזי זוכה דב הזהב בפסטיבל ברלין, לבין שוברי קופות שהפכו לתופעה תרבותית חסרת תקדים המיוצגים עם הקומדיה קוו ואדו של ג'נארו נונציאנטה, הסרט האיטלקי המצליח ביותר בכל הזמנים.

     

מחווה ללה לה לנד

המחווה ל"לה לה לנד" כוללת כמה מן הסרטים שמהם שאל דמיאן שאזל רעיונות לסרטו. זו הזדמנות להקרין כמה מיצירות המופת של ז'אנר המיוזקל. המחווה הקטנה שנקרין החודש מציגה מגוון לא רע של הז'אנר: כמה מיצירות המפתח הקלאסיות כמו "הנרקוד", "שיר אשיר בגשם", "סיפור הפרברים" והאופן שבו זכה הז'אנר לשכלול בידיהם של במאים מודרנים עם "מטריות שרבורג" של ז'אק דמי, או "אחד מהלב" של קופולה. אלו שיאיו של הז'אנר, ובהתאם לכלל לעיל - אלו כמה מרגעי השיא של הקולנוע כולו. אנחנו מזמינים אתכם להנות מהם.
     

סרטים שחיביים לראות

דני מוג'ה על רומא עיר פרזות, מהחשובות שבין יצירות הניאו־ריאליזם האיטלקי - יום ד', 05.04, 18:00

בנימין פרידנברג על שיר אשיר בגשם, אחד הסרטים המופלאים בכל הזמנים - יום ד', 12.04, 18:00

דנה קסלר על סרט הקאלט של שנות ה־90 טריינספוטינג - יום ד', 19.04, 19:00

שלמה הגר על סרט ההתבגרות האולטימטיבי מרד הנעורים - יום ה', 27.04, 18:00 [ עמ' 34 ]

קריפי: סיפורים מפחידים שקרו באמת

ישנם הסיפורים האלה, שנתקלים בהם לפעמים והם נשמעים מוזרים ומצמררים מכדי לחשוב עליהם יותר מדי, בעיקר לפני השינה. דורון פישלר בערב של צ'יזבטים שקרו באמת: סיפורים אמיתיים שנשמעים כמו משהו מתוך סרט אימה. דברים שבטח יש להם הסבר הגיוני לגמרי, ובכל זאת... זה פשוט... קריפי.

מחווה לקנת לונרגן

בקריירה שנמשכת כבר כמעט שני עשורים, ביים קנת לונרגן שלושה סרטים בסך הכל, האחרון שבהם "מנצ'סטר ליד הים" הוא הבולט והמצליח שבהם. שלושתם מציעים חוויה אנושית מדוייקת ומתגמלת כך שראוי להקדיש לו מעט תשומת לב החודש.