אפריל 2016

צ'ינמה איטליה

פסטיבל הקולנוע האיטלקי בישראל

חמישה עשר סרטים מרכיבים את תכנית הסרטים המגוונת המרכיבה את המהדורה השלישית של צ'ינמה איטליה. הפנורמה של סרטי השנה האחרונה כוללת יצירות של במאים נודעים כדוגמת הסרטים התקופתיים של ארמנו אולמי, מרקו בלוקיו, האחים טאוויאני ומתיאו גארונה, ולצידם סרטים של במאים צעירים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם הקולנוע האיטלקי. בעוד הוותיקים עוסקים בשאלות פוליטיות והומניסטיות כבדות משקל, מתבוננים הצעירים בהווה בעין ביקורתית-הומוריסטית במסורת הקומדיה נוסח איטליה.

     

שבוע הקולנוע האוסטרי

במהלך השבוע יוקרנו סרטים מז'אנרים שונים החל בקומדיה ואימה, וכלה בדוקומנטרי וסיפור אהבה. שבוע הקולנוע מעניק הזדמנות נפלאה לחגוג ולערוך היכרות עם הקולנוע האוסטרי היצירתי ומעורר המחשבה.

אנו שמחים לארח את אמט דאג, במאי סרט הפתיחה של התכנית "סדקים בבטון".

 

 

 

 

 

     

מועדון הסרט המופרע: סשה ברון כהן

מפגש נועז מצחיק ובלתי מצונזר על תולדות סשה ברון כהן ובסיומו הקרנה מיוחדת של סרטו החדש "גרימסבי". במהלך האירוע נגלה מה גרם לסטודנט להיסטוריה מאוניברסיטת  קיימברידג‘ לשלוח לBBC קלטת בה הוא מציג את עצמו כמהגר אלבני? מדוע סרטיו כוללים מונולוגים וקללות בעברית שוטפת? איך הצליחה ממשלת קזחסטן למחוק את אתר האינטרנט שלו? ולמה תמיד צריך לשאול שלוש שאלות כשמזמינים אתכם לאירוע ממש שווה?

הקיר הרביעי

דורון פישלר על תולדות הגיבורים שכמו דדפול, יודעים שהם חיים בסרט, ויש להם כמה דברים להגיד לקהל על זה והקרנה חד פעמית של "דדפול". "דדפול" הוא הלהיט המפתיע של האביב הזה. בספורטיביות ראויה הסכימו אולפני מארוול ללכת עד הסוף - כולל לעג על עצמם - והתוצאה בהתאם: עשירה בדם, סקס והומור נמוך ויצירתי. בזכות הכריזמה של ריאן ריינולדס, המודעות העצמית השנונה והקצב המטורף, התוצאה היא להיט כיפי שלא לוקח את עצמו ברצינות יתרה.

אורח הסינמטק: המפיק רוברט לנטוס

מפגש עם המפיק המוערך רוברט לנטוס בעקבות סרטו החדש "אני זוכר". דרמה מוצלחת שעוסקת בשאלות של זהות, זכרון ומוסר.